„AiRKrems” rezidentūros 2016 m. konkursas

VDA Nidos meno kolonija, bendradarbiaudama su rezidencijų programa „AiRKrems”, kviečia Lietuvos menininkus dalyvauti konkurse reziduoti Kremse (Austrija) 2016 metų rugpjūtį.

studio06m

CV, trumpą projekto rezidencijos metu aprašymą (tekstu ir vaizdais iki 3 A4 puslapių) ir portfolio su darbais bei straipsniais apie menininką (jei yra) anglų kalba vienoje PDF byloje siųskite iki rugsėjo 10 d. 21.00 val. adresu info@nidacolony.lt

Kremso rezidencijos meno taryba priims galutinį sprendimą ir išrinks vieną iš trijų VDA Nidos meno kolonijos pasiūlytų kandidatų, atrinktų atviro konkurso būdu.

Vieno mėnesio rezidencijai bus skiriama 1300 Eur vienkartinė stipendija pragyvenimo ir kelionės išlaidoms padengti.

2013 metais pirmuoju rezidentu iš Lietuvos buvo Dainius Liškevičius, o Nidos meno kolonijoje rezidavo austrų menininkai Hannah Oellinger & Manfred Rainer. 2014 metais Austrijoje viešėjo Emilija Škarnulytė, o Nidoje – Laura Skocek. 2015 metais Nidoje lankėsi Ida Divinzenz, o į Kremsą rugpjūčio mėnesį vyks Lina Albrikienė.

Kremsas yra vienas seniausių Austrijos miestų (įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą), įsikūręs tarp Dunojaus krantų bei vynuogynų ir esantis tik 80 km nuo sostinės Vienos.

Tarptautinė rezidencijų programa „AiRKrems” turi 5 studijas (nuo 45 iki 120 kv. m) ir kasmet priima apie 50 vizualių menininkų, architektų, rašytojų ir muzikantų, tad nuolat būsite tarpdisciplininėje kūrybinėje kompanijoje. Ji vykdo apsikeitimus su šiomis programomis visame pasaulyje: SAIC – School of the Art Institute of Chicago, Chicago (JAV), Custom House Studios, Westport (Airija), Budapest Galéria, Budapest (Vengrija), RMIT – Royal Melbourne Institute of Technology, Melbourne (Australija), Djerassi Resident Artists Program, Woodside, California (JAV), ÖKKV – Örnsköldsviks Kollektiva Konstnärs Verkstad, Örnsköldsviks (Švedija), VDA Nidos meno kolonija (Lietuva).

VDA Nidos meno kolonija taip pat iki rugsėjo 10 d. laukia paraiškų į rezidenciją Nidoje 2015 metais su Neringos savivaldybės stipendija.

Leave a Reply