Stiklo menas: atidaryta paroda „Švytėjimas”

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) penktadienio vakarą buvo triukšminga – tratant būgnams čia atidaryta Indrės Stulgaitės-Kriukienės ir Remigijaus Kriuko meninio stiklo paroda „Švytėjimas”.

20151016-IMG_5107

Nerijaus Jankausko nuotraukos

Stiklo menininkai iš Panevėžio su savo darbais jau apkeliavo beveik visą Europą – jie aktyviai dalyvauja parodose bei kūrybiniuose simpoziumuose, konferencijose, seminaruose, konkursuose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Vokietijoje, Suomijoje, Danijoje, Olandijoje, Liuksemburge, Bulgarijoje, Baltarusijoje, Slovakijoje ir kitose šalyse. Jų kūrinių yra įsigiję Frauenau stiklo muziejus (Vokietija), Nacionalinis Lvovo meno muziejus (Ukraina), Lvovo stiklo muziejus (Ukraina), Evald Okas muziejus (Haapsalu, Estija), Suomijos stiklo muziejus (Riihimäki, Suomija), Rusijos dekoratyvinio-taikomojo ir liaudies meno muziejus (Maskva, Rusija), K. A. Savitskio galerijos Penzos filialas Stiklo ir krištolo muziejus (Nikolskas, Rusija), Kuskovo rūmai (Maskva, Rusija).

20151016-IMG_5141

Pastaraisiais metais stiklo kūrėjų pora Indrė Stulgaitė-Kriukienė ir Remigijus Kriukas nusprendė parodas rengti Lietuvoje – anot menininkų, jie nori ir tėvynainiams parodyti, kad stiklas – tai ne tik taurės, vazos ar kiti buityje naudojami indai. Stiklas gali virsti ir meno kūriniu – skulptūra.

musamuju_ansamblis

Į savo parodos atidarymą menininkai pakvietė Kretingos meno mokyklos mušamųjų instrumentų ansamblį, vadovaujamą Viačeslavo Krasnopiorovo. Talentingųjų kolektyvo narių mušami ritmai itin išryškino medžiagos, su kuria dirba menininkai – stiklo – trapumą. Anot R. Kriuko, šį ansamblį, atrastą džiazo festivaliuose, jie pasikvietė tam, kad būgnų garsai primintų stiklo dirbtuvių atmosferą – ten visada labai triukšminga.

20151016-IMG_5134

Stiklo menas – labai specifinė sritis, turinti daug savitų technologinių ypatybių, jau nekalbant apie tai, kad tai ypač kaprizinga medžiaga. Įgyvendindami savo kūrybinius sumanymus, menininkai nuolat eksperimentuoja ir, derindami skaidrius ir šiurkščius paviršius, stengiasi optimaliai išnaudoti šios išskirtinės medžiagos galimybes: optiškumą, skaidrumą, iliuziją. Kadangi geriausioms stiklo savybėms atskleisti privaloma šviesa, rengti ekspoziciją technologiškai gana sudėtinga – reikia surasti geriausią apšvietimo kampą, kryptį, intensyvumą, kad kiekvienas stiklo kūrinys švytėtų.

Paroda „Švytėjimas” veiks iki 2015 m. lapkričio 22 d.
KKKC Parodų rūmų darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11.00 – 19.00 val.

Leave a Reply