Romualdo Inčirausko paroda „Skulptūra. Tapyba. Tarytum juvelyrika”: fotoreportažas

KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) iki 2018 m. vasario 18 d. veikia Romualdo Inčirausko kūrybos paroda „Skulptūra. Tapyba. Tarytum juvelyrika”, skirta menininko kūrybinės veiklos keturiasdešimtmečiui. Ekspozicijoje – naujausi, 2016 – 2017 metais sukurti darbai: skulptūrinės instaliacijos „Civilizacijos” I ir II dalys, tapybos ciklas „Abstrakcija su autoriniu ženklu” ir metalo plastikos ciklas „Tarytum juvelyrika…”, parodą papildo menininko literatūriniai kūriniai – haiku.

Incirausko_paroda

Romualdo Inčirausko kūrybos paroda „Skulptūra. Tapyba. Tarytum juvelyrika“. Nerijaus Jankausko nuotr.

Pasak Romualdo Inčirausko, parodoje eksponuojamas skulptūrines instaliacijas „Civilizacijos” jungia du dalykai: istorija, kuri Šventame Rašte nusako kultūrų komunikacijų vyksmą, priežastis ir pasekmes, antroji dalis – tai asmeninis patyrimas iš istorinių vietų. „Šiam projektui mane įkvėpė apsilankymas Izraelyje, Cezarijoje, turkų pastatytoje tvirtovėje, kurios sienose įmūryta antikinio meno fragmentų. Vertybės, integruotos į kitą kultūrą, man padarė didelį įspūdį ir išprovokavo „Civilizacijos” projektą”, – pristatydamas parodą pasakojo menininkas.

Menotyrininko Igno Kazakevičiaus teigimu, Romualdas Inčirauskas – kūrėjas, ieškantis pusiausvyros tarp religinio ir pasaulietinio meno. „Tačiau pavadinti Romualdo Inčirausko kūrinius religiniais būtų labai drąsu, greičiau tai būtų užkonservuoti civilizacijos sluoksniai. Metalo plastikos kompozicijas taip pat sudaro sluoksniai: jose dera ir „redimeidas”, ir bareljefas, ir reljefas, ir skirtingi metalai, ir įvairūs jų apdirbimo būdai. Šios kompozicijos yra besivystančios ir niekada nesibaigiančios kaip save auginančios sistemos”, – apie R. Inčirausko kūrybą kalbėjo I. Kazakevičius.

Incirausko_paroda1

Menininkai Romualdas Inčirauskas, Zita Inčirauskienė ir LDS Klaipėdos skyriaus pirmininkė Neringa Poškutė-Jukumienė. Nerijaus Jankausko nuotr.

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Neringa Poškutė-Jukumienė, sveikindama Romualdą Inčirauską su nauja paroda, apibūdino jį kaip vieną iš aktyviausių kūrėjų, kuris eina kartu su laiku, kartu su aktualijomis, savo kūryboje rodydamas ne tik istorinę pusę, bet ir įkūnydamas kultūrinę, socialinę reikšmę. Pasak pirmininkės, labai ironiškai kalbėdamas apie savo kūrinių idėjas, menininkas nebijo pasijuokti iš savęs ir iš fenomenalių faktų, kurie mūsų vartotojiškoje kultūroje labai ryškūs.

Paroda veiks iki 2018 m. vasario 18 d.
KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).

1 komentaras

  1. Zita

    labai profesionaliai pateikta informacija. Ačiū.

Leave a Reply