Pietro Finelli paroda „Noir Time”: kino estetikos įkvėpta tapyba

KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) iki 2019 m. lapkričio 10 dienos veikia Pietro Finelli (Italija) paroda „Noir Time”.

pietro_finelli_Ingridos_Mockutes_foto3

Parodos autorius Pietro Finelli su performanso atlikėja. Ingridos Mockutės-Pocienės nuotr.

Pietro Finelli kūryba tyrinėja klasikinio kino žanrą, vadinamąjį film noir (pranc. juodasis kinas). Šis kino terminas naudojamas apibūdinti 1940–1950 m. sukurtoms Holivudo kriminalinėms dramoms.

Parodoje „Noir Time” menininkas, remdamasis noir kino struktūra ir estetika, perpina tapybą ir kino kadrus taip, kad tampa nebeaišku – kur baigiasi filmas ir prasideda tapyba, ir atvirkščiai.

„Mano tapyba yra labai daugiakalbė ir daugiaprasmė. Ji paimta iš įvairių klasikinių filmų, kurie parodo, kokia yra kino meno estetika. Būtent ji mane labai domina. Nes šiuo laikotarpiu filmai turėjo labai daug įžvalgų, sąsajų ir panašumų su tapyba. Mane tai labai žavi”, – pristatydamas parodą sakė Pietro Finelli.

Su noir žanru siejamas ir femme fatale personažas. Be jo neapsieita ir pristatant parodą „Noir Time”. Beveik dviejų valandų trukmės performanso metu lankytojai salėje matė ant suoliuko priešais kūrinį sėdinčią ir įdėmiai jį stebinčią jauną moterį, tarsi nužengusią iš P. Finelli drobių: tiesi nugara, liaunas kūnas, aptemptas aukso spalvos suknele, ir sustingęs žvilgsnis, įsmeigtas didelio formato drobę. Fatališkoji moteris tarsi kvietė lankytojus prisėsti šalia. Ne vienas taip ir pasielgė. Parodos autorius to ir siekė – kad žiūrovas nebūtų vien pasyvus stebėtojas. Prisėdęs greta šios moters, jis kuriam laikui tarsi tapdavo ekspozicijos dalimi, kartu atnaujindamas visą sudėtingą ekspozicijos erdvės ir laiko vaizdinę dinamiką.

Pietro Finelli paroda „Noir Time” veiks iki 2019 m. lapkričio 10 d.
KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).

Leave a Reply