„Moterys mėnulyje”: feministinė menininkių kelionė į kosmosą

KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) iki 2019 m. spalio 6 d. veikia paroda ir performansų platforma „Moterys mėnulyje”, kuratorės – Denise Ackerl ir Laima Kreivytė.

Moterys_menulyje_foto_Pavel_Ochrimenko1_1

Pavelo Ochrimenkos nuotr.

Pristatydama parodą „Moterys mėnulyje” jos kuratorė, menotyrininkė Laima Kreivytė akcentavo, kad tai yra šios ekspozicijos premjera – kolekcija surinkta specialiai Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmų erdvėms, ir tik vėliau ji bus vežama eksponuoti kitur.

„Mūsų tarptautinė moterų menininkių komanda šią parodą sugalvojome pernai, būdamos vasaros mokykloje. Ir kai šią vasarą NASA paskelbė, kad iki 2024 m. išsiųs moterį į Mėnulį, mes norėtume jai pasakyti: „NASA, mes ją jau ten pasiuntėme!” – juokavo L. Kreivytė.

Parodos „Moterys mėnulyje” atspirties tašku tapo lietuvių menininkės Marijos Teresės Rožanskaitės (1933 – 2007) kūryba. Simboliška, kad būtent rugsėjo 6-ąją – tą pačią dieną, kai buvo atidaryta paroda, 2007 metais menininkė atsisveikino su šiuo pasauliu. „Todėl norėtųsi šią parodą dedikuoti jai. Nes tai buvo menininkė, kuri visada domėjosi kosmosu, kitokiomis erdvėmis tiek tematiškai, tiek savo kūrinių plastika, forma – kūrė asambliažus, instaliacijas. Parodoje eksponuojamas jos paveikslas „Mokslininkai”, nutapytas 1969-aisiais – kaip tik tada, kai amerikiečiai išsilaipino mėnulyje. Sakykime, kad tai ir yra šios kelionės į kosmosą atspirties taškas, o toliau jau skrendame mes – kitos menininkės”, – pasakojo parodos kuratorė.

Parodoje „Moterys mėnulyje” dalyvauja menininkės iš Didžiosios Britanijos, Suomijos, Austrijos, Kanados ir Lietuvos: Denise Ackerl, Dovilė Dagienė, Dileta Deikė, Eleanor Duffin & Jo Lathwood, Eglė Grėbliauskaitė, Aurelija Maknytė, Dalia Mikonytė, Eglė Ridikaitė, Marija Teresė Rožanskaitė, Laisvydė Šalčiūtė, Valerie Tiefenbacher, Hanna Timonen, Naomi Woo, Birutė Zokaitytė, „Cooltūristės” ir kt.

Paroda veiks iki 2019 m. spalio 6 d.
KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).

Leave a Reply