KKKC parodų rūmuose atidaryta Vito Luckaus fotografijų paroda

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) parodų rūmuose atidaryta unikalaus lietuvių fotomenininko Vito Luckaus (1943–1987) retrospektyvinė fotografijų paroda „Siūlau naują pasaulį”.

Luckaus_paroda4

 Ši paroda yra išskirtinis įvykis Lietuvos moderniosios dailės ir fotografijos parodų kontekste: plati, visapusiška unikalaus lietuvių fotomenininko kūrybos panorama Klaipėdoje pristatoma pirmą kartą. Dauguma kūrinių tik po dvidešimties metų sugrįžo į Lietuvą iš Jungtinių Amerikos Valstijų, kur yra saugomas fotografo archyvas.

Vitas Luckus – vienas reikšmingiausių XX a. II p. Lietuvos fotografijos meno kūrėjų, nutiesęs tiltą tarp tradicijos ir avangardo, tarp modernizmo ir postmodernizmo. Svarbiausi Vito Luckaus fotografijų ciklai, visapusiškai atskleidžiantys menininko kūrybą, pristatomi penkiose parodos dalyse: „Budėti. Tarp gyvenimo ir mirties”, „Keliauti. Iki pasaulio krašto”, „Konstruoti. Kitos realybės”, „Suvokti. Žmogus en face” ir „Mąstyti. Mimo zona”, jas papildo menininko biografijos ir įžvalgų apie fotografijos mediją inkliuzai.

Paroda veiks iki gegužės 31 d.

Luckaus_paroda

KKKC parodų rūmuose Vito Luckaus retrospektyvinę fotografijų parodą „Siūlau naują pasaulį” pristatė (iš kairės): parodos kuratorė dr. Margarita Matulytė, KKKC direktorius Ignas Kazakevičius, Klaipėdos savivaldybės mero padėjėjas Albertas Barauskas, Lietuvos dailės muziejaus Nacionalinės dailės galerijos direktorė dr. Lolita Jablonskienė, Šiaulių dailės galerijos direktoriaus pavaduotojas, menotyrininkas dr. Virginijus Kinčinaitis, parodos koordinatorius, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Darius Vaičekauskas. Algirdo Kubaičio nuotraukos.

Luckaus_paroda1

Atidarant parodą vyko dokumentinio filmo apie Vytą Luckų „Meistras ir Tatjana” peržiūra. Filmą, šiemet nominuotą 5 „Sidabrinėms gervėms”, pristatė scenarijaus autorė ir režisierė Giedrė Žickytė.

Luckaus_paroda2

Tada ir dabar: Klaipėdos savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė į parodos atidarymą atsinešė albumėlį su Vito Luckaus dovanotomis nuotraukomis iš fotografijų ciklo, kuriame užfiksuota jos jaunatviška ekspresija. 

Leave a Reply