Jūratės Stauskaitės „Esu”: piešinys kaip sielos būsena

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) iki 2017 m. kovo 19 d. veikia Jūratės Stauskaitės kūrybos paroda „Esu”.

maz20170224DSC00321

Jūratė Stauskaitė. Nerijaus Jankausko nuotraukos

Atidarydama jubiliejinę 70-ąją ir iki šiol didžiausią savo parodą, menininkė prisipažino visada svajojusi eksponuoti savo darbus Klaipėdoje – mieste prie jūros, kuri jai visą gyvenimą buvo įkvėpimo šaltinis. Jūratė Stauskaitė parodoje „Esu” pristato savo kūrybą nuo jautraus ofortinio H. K. Anderseno ,,Undinėlės” pasaulio iki paskutiniųjų metų dramatiškų plačiaformačių piešinių. „Piešinys man nėra vien įgūdžių lavinimas. Jis man yra priemonė išreikšti intymią dvasios būseną”, – sakė menininkė ir paprašė jos parodos lankytojų nepamiršti šio kodo. 

maz20170224IMG_0983

Pastaruoju metu menininkei svarbiausias – judesio piešinys, kurio atsiradimas neatsiejamas nuo muzikos. Ir kuriant piešinį ant Parodų rūmų sienos, ir parodos pristatymo metu, ir vėliau vykusioje judesio piešinio pamokoje skambėjo violončelės garsai – menininkei akompanavo maestro Mindaugas Bačkus.

maz20170224IMG_1023

Jūratei Stauskaitei ne mažiau svarbi ir pedagoginė veikla – jos įkurta Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykla šiemet švenčia 25-erių metų sukaktį. Parodos pristatymo metu dailininkė pasidalijo savo patirtimi ir su uostamiesčio jaunaisiais kūrėjais. Menininkei vesti pamoką padėjo šiuolaikinio šokio teatro „Padi Dapi Fish” šokėjos Laura Geraščenko ir Inga Kuznecova, choreografė – Agnija Šeiko.

maz20170224IMG_1016

Parodomojoje judesio piešinio pamokoje dalyvavo Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos mokiniai, vadovaujami gimnazijos direktoriaus pavaduotojos Jūratės Kavaliauskienės, ir kiti KKKC Parodų rūmų svečiai.

Apie autorę

Jūratė Stauskaitė – dailininkė, pedagogė, publicistė, viena ryškiausių šalies menininkių ir aktyvių kultūros lauko dalyvių, atstovaujanti kūrėjų kartai, subrandinusiai savo kūrybos pasaulį nepriklausomybės idėjų skleidimosi ir tapsmo laikotarpiu.

Menininkė yra įkūrusi pirmąją privačią Dailės mokyklą, šiuo metu vadinamą Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykla, vadovauja Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijai, rašo straipsnius spaudoje, pasisako radijo ir televizijos laidose. Yra parengusi dailės pedagogikos vadovėlių, išleidusi pokalbių knygą ,,13×13: trylika klausimų trylikai vyrų”.

J. Stauskaitės indėlis į šalies kultūrą ir švietimą yra įvertintas Vilniaus miesto Šv. Kristoforo statulėle (2001 m.), 2008 m. jai įteikta Kultūros ministerijos premija už geriausius metų projektus, parengtus vaikams ir jaunimui, 2011 m. – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius bei Vyriausybės kultūros ir meno premija, 2016 m. paskirtas aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk” už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, bendruomeniškumo stiprinimą, asmeninę atsakomybę kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Dailininkė yra surengusi daug asmeninių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Ši paroda – 70-oji. Jos kūrinių yra įsigiję Lietuvos dailės muziejus (Vilnius), Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (Kaunas), Ludwigs modernaus meno muziejus (Kelnas, Vokietija), Čekijos nacionalinė galerija (Praha, Čekijos Respublika), Naujojo Orleano modernaus meno muziejus (JAV), Niujorko viešoji biblioteka (JAV), MMC (Lietuva), privatūs kolekcininkai.

Paroda veiks iki 2017 m. kovo 19 d.
KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val.

Parašykite komentarą