„Istorija ateičiai”: kūriniai, prisodrinti prisiminimų

KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) 2019 m. gegužės 18 d., šeštadienį, 19.00 val. vyks KKKC meno rezidentūros projekto „Istorija ateičiai” pristatymas su menininke Jūrate Rekevičiūte.

Menininkė Jūratė Rekevičiūtė (dešinėje) ir dirbtuvių dalyvė Marija Kliukienė. Nerijaus Jankausko nuotr.

Menininkė Jūratė Rekevičiūtė (dešinėje) ir dirbtuvių dalyvė Marija Kliukienė. Nerijaus Jankausko nuotr.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) rezidentūros dalyvė, menininkė Jūratė Rekevičiūtė gegužės mėnesį pakvietė klaipėdiečius į kūrybines dirbtuves, kurių metu buvo įgyvendinamas bendras kūrėjos ir miesto bendruomenės projektas „Istorija ateičiai”.

Per savo gyvenimą žmogus prisirenka daugybę prisiminimų. Vienais trokštama dalintis, kiti slepiami, dar kiti saugomi arba juos prisiminti laikas dar neatėjo. Šie prisiminimai iš atminties išnyra pačiu netikėčiausiu metu, įvairiausiomis formomis ir tampa mūsų ir mus supančio pasaulio veidrodžiais.

J. Rekevičiūtė pasiūlė dirbtuvių dalyviams perkratyti asmeninį praeities archyvą ir suteikti jam kitą formą – prisiminimus įprasminti meno kūriniais. „Norėjau, kad žmonės atsineštų po savo prisiminimą. Tai galėjo būti žodis ar daiktas – bet kas, per ką jie galėtų išreikšti savo emociją. Iš šių prisiminimų mes kartu kūrėme naują kūrinį”, – pasakojo menininkė.

Kūrybinių dirbtuvių dalyviai į projektą pažvelgė labai nuoširdžiai ir dalijosi jautriomis asmeninėmis gyvenimo istorijomis: kai kam tai buvo sena mamos obelis, kai kam – nuo vaikystės lydėjęs žaislas, dvasinis ryšys su medžiu ar pajūryje rasta gamtos sukurta medžio skulptūra. Šių ir kitų prisiminimų įprasminimui pritaikius parankiausią formą – linoraižinį, menininkės J. Rekevičiūtės autorinę reljefinio atspaudo, koliažo ar kitą techniką, asmeniniai atminties fragmentai virto meno kūriniais, kurie bus pristatyti parodoje KKKC Parodų rūmuose gegužės 18 d., Tarptautinę muziejų naktį, 19 val.

Paroda „Istorija ateičiai” veiks iki birželio 23 d.

Leave a Reply