Ingos Likšaitės paroda „Namai”: fotoreportažas

KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaryta Ingos Likšaitės paroda „Namai. 12 valandų ore ir 6000 metrų pakartojant dygsnį”. Paroda veiks iki 2018 m. gegužės 5 d.

Inga_Liksaite

Menininkė Inga Likšaitė. Nerijaus Jankausko nuotr.

Menininkė I. Likšaitė, pasitelkusi autorinę techniką, ant tapytų drobių paviršių siuvinėja dygsniu ir taip kuria judančio vaizdo efektą. Šią techniką, pristatydamas parodą, menotyrininkas Ignas Kazakevičius apibūdino kaip „nepasikartojantį kartojimąsi: lyg žiūrėtume į kopas ir pastebėtume, kad kiekviena smėlio banga lyg ir tokia pati, tačiau iš tiesų visos jos skirtingos, skleidžiančios skirtingą informaciją. Kaip ir Ingos darbai – optine prasme juos galima stebėti iš įvairių kampų, ir jie atrodo vis kitaip, keičiantis stebėjimo rakursui, keičiasi ir asociacijos”.

Parodos autorė, pristatydama ekspoziciją, sakė, kad dygsnis yra tapęs jos kūrybos filosofija: „Dygsnis mano darbuose egzistuoja visą kūrybinę praktiką, jis tapo mano išraiškos priemone. Iki šiol gilinausi į mašininių dygsnių galimybes ir naudojau daug skaitmeninių technologijų. Atėjo metas, kai panorau lįsti, nerti dar giliau į drobės paviršių. Pabandžiau dygsnį dar labiau išdidinti, siūti ranka ir supratau, kad galiu visiškai kitaip reikštis: galiu piešti tarsi teptuku ar pieštuku, atradau spalvas, naujas ritmikas. Tai jau tapo mano kūrybos filosofija.

Šioje parodoje vedžiau paraleles tarp to, kaip aš gyvenu pastaraisiais metais – daug keliauju, migruoju tarp dviejų šalių, tarp kelių miestų, apsistoju tai vienuose namuose, tai kituose. Tačiau didžioji mano kelionė yra kūrybos procesas – nuo idėjos, pradinės minties, eskizo, projekto einu tikslo, rezultato link. Pats procesas man įdomesnis už darbo rezultatą. Baigusi darbą jį atiduodu vertintojams ir tarsi atsiriboju. Šitą šventę palieku žiūrovams, o pati galvoju apie naujus kūrinius. Man kūryba – tarsi namai”, – pristatydama parodą atviravo Inga Likšaitė.

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).

Leave a Reply