„Vienas kūnas“: Ingridos Mockutės-Pocienės paroda Klaipėdoje

2023 m. vasario 9 d., ketvirtadienį, 18 val. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos (Herkaus Manto g. 25) Baltojoje galerijoje atidaroma Ingridos Mockutės-Pocienės personalinė paroda „Vienas kūnas“.

Ingrida Mockutė-Pocienė. Iš ciklo „Vienas kūnas“, 2008–2022.
Ingrida Mockutė-Pocienė. Iš ciklo „Vienas kūnas“, 2008–2022.

Autorės fotografijų cikle – jos asmeninio gyvenimo akimirkos, buities fragmentai, šilumos ir nostalgijos pripildytos praeities akimirkos. Šį ciklą autorė kuria nuo 2008 metų. Paroda sausio mėnesį buvo pristatyta VDA Telšių galerijoje.

Apie parodą „Vienas kūnas“ I. Mockutė-Pocienė pasakoja: „Tik ką gimę pradedame kelionę link mirties. Laikas lyg brėžia vieną liniją. Ar ji viena? O gal aš – tik vienas iš daugybės šnabždesių, įsiliejantis į Visatos ambientinio triukšmo ūžesį? Ir kas yra „dabar“? Ne taip ir svarbu. Svarbu pagauti momentą. Tam apibūdinti senovės graikai vartojo žodį kairos, kilusį iš žodžių „strėlė“ ir „šaudyklė“. Toks nematomas įtampos tarpsnis, kaip trumpas laiko mirksnis, kaip strėlės paleidimas  į taikinį. Šios akimirkos, sąmonės šviesos blyksniai suteikia pilnatvės, esaties jausmą. Manieji kairos – fotografijos. Jose – tik mano žmonės ir šeima. Kita vertus, be jų nebūtų manęs. Nebūtų tokios, kokia esu.“

Ingrida Mockutė-Pocienė. Iš ciklo „Vienas kūnas“, 2008–2022.
Ingrida Mockutė-Pocienė. Iš ciklo „Vienas kūnas“, 2008–2022.

Savo fotografijų cikle „Vienas kūnas“ menininkė vis gaudo tuos gražiausius gyvenimo momentus, lyg skaidrias ašaras – perlus. Anot jos, tai – mūsų juokas, vaikai, buitis ir seneliai, nerimas ir žaidimai. Sustabdytas laikas fotografijose kviečia pabusti – išgyventi akimirką. Čia atsiranda lyg kitas laikas, menami namai, kur vaikai visada lieka vaikais ir mirtis neegzistuoja. Kur persipina tarpusavyje mieli susitikimai, pokalbių nuotrupos, kasdieniai rūpesčiai, darbai, džiaugsmai ir netektys, sakralūs dalykai virsta savotiškais simboliais.

Galiausiai, parodos autorė pastebi, kad žiūrėdami į kito veidą kaip į veidrodį, matome jame savo atspindį: „Kad ir kaip būtų, mes visi susiję. Nors ir skirtingi, bet kartu panašūs, vienas kitą papildome. Tokia srauni srovė, lyg mažyčių energijų sangrūda, kaip vienas darinys – VIENAS KŪNAS. Atsakingi  ne tik už save ar savo šeimą. Atsakingi už bet kurį, kaip ir bet kuris atsakingas už mus. Kaip vienas kūnas.“

Ingrida Mockutė-Pocienė. Iš ciklo „Vienas kūnas“, 2008–2022.
Ingrida Mockutė-Pocienė. Iš ciklo „Vienas kūnas“, 2008–2022.

Ingrida Mockutė-Pocienė (g. 1974 m. Tauragėje) – fotografė, gyvena ir kuria Klaipėdoje. VDA Telšių fakultete įgijo metalo meno ir juvelyrikos bakalauro kvalifikacinį laipsnį. Šiuo metu ten pat tęsia taikomojo meno magistro studijas. Nors kūrybinį kelią pradėjo kaip juvelyrė, tolimesnėje kūryboje išryškėjo aistra fotografijai. 2021 m. suteiktas meno kūrėjo statusas. Menininkė aktyviai kuria ir pristato personalines parodas. Viena iš paskutinių fotografijų parodų – „Je suis Žardė“ (2022) buvo eksponuota viešose erdvėse, ant pastatų sienų, visuomeninio centro „Žardė“ aikštėje. Kartu pristatytas ir autorės filmas tuo pačiu pavadinimu apie Žardės rajono gyventojus.

Rėmėja – Vilniaus dailės akademija.

Paroda bibliotekoje veiks iki kovo 4 d.

Galerijos darbo laikas: pirmadieniais–penktadieniais 10–19 val., šeštadieniais 10–17 val. Sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis nedirba.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie skelbiami įvairiose medijos priemonėse renginio viešinimo tikslais.

Leave a Reply