Tado Kazakevičiaus kadras – tarp geriausių „Sony” pasaulinio fotografijos konkurso nuotraukų

„Sony” pasaulinių fotografijos apdovanojimų komisija atrinko lietuvio fotografo Tado Kazakevičiaus darbą „Ugnė, Dovydas ir Egidijus” tarp dešimties geriausių nuotraukų iš viso pasaulio Atvirojo konkurso portreto kategorijoje.

Tadas_Kazakevicius

Tadas Kazakevičius, „Ugnė, Dovydas ir Egidijus”.

2017-ųjų „Sony” pasauliniams fotografijos apdovanojimams iš viso pateikta daugiau kaip 227 tūkst. nuotraukų iš 183 valstybių. T. Kazakevičius tapo vieninteliu atstovu iš Lietuvos, kurio nuotrauka pateko tarp dešimties portretinės kategorijos finalininkų. Konkurso dalyviai iš viso varžosi keturiose atskirose srityse – Profesionalų, Atvirajame, Jaunimo ir Studentų konkursuose.

Atrinkdami finalininkų nuotraukas vertinimo komisijos nariai ieškojo išsiskiriančio kadro, kuris geriausiai kiekvienoje iš dešimties Atvirojo konkurso kategorijų atspindėtų šiuolaikinės fotografijos tendencijas.

32-ejų T. Kazakevičius gyvena Vilniuje. Jis dirba reklamos ir grafinio dizaino srityje, o fotoaparatą į rankas paėmė prieš devynetą metų. Lietuvis dažniausiai renkasi fiksuoti portretus ar dokumentinius kadrus bei yra tradicinės juostinės fotografijos gerbėjas.
„Tai portretinė vaikų, kurių vardai Ugnė, Dovydas ir Egidijus, fotografija, kurioje jie pozuoja kartu su jų mylimu šuneliu Meškiu vieną saulėtą vasaros popietę savo gimtojo namo kieme. Nuotrauka buvo padaryta Laumėnų kaime, Ukmergės rajone, 2016-ųjų liepos 16 dieną. Ši nuotrauka yra iš mano fotografijų ciklo „Tai, ko nebebus”, kuriame fiksuoju nykstančią Lietuvos provinciją, – teigia T. Kazakevičius. – Esu labai laimingas, kad viena iš mano mėgstamiausių metų fotografijų buvo atrinkta tarp šio konkurso finalininkų. Tai man labai daug reiškia.”

T. Kazakevičius varžysis dėl pagrindinio Atvirojo konkurso prizo ir naujausios „Sony” skaitmeninės fotoįrangos. Šios kategorijos nugalėtojai paaiškės kovo 28 d. Iš atskirų kategorijų laimėtojų bus išrinktas vienas Atvirojo konkurso metų fotografas, kuris bus paskelbtas balandžio 20 d. ir kuriam atiteks 5 tūkst. JAV dolerių prizas.
Lietuvio fotografo darbas bus eksponuojamas kartu su kitais į finalą patekusiais ar tarp geriausiųjų atrinktais kadrais specialioje „Sony” apdovanojimų ir Martino Parro parodoje Londone balandžio 21–gegužės 7 dienomis.

Tarp 50-ies geriausių Atvirojo konkurso kultūros kategorijos nuotraukų taip pat atrinkta Andriaus Venclovos nuotrauka „Šieno suvežimas”. „Mano draugas gyvena kaimelyje, kuris nutolęs 200 km į pietus nuo Sankt Peterburgo. Kasmet jis surenka šieno ožkoms. Jis sako, kad dabar laikyti ožkas nėra finansiškai naudinga, bet jam patinka kasmetis šieno suvežimo procesas. Nuotraukoje jis pavaizduotas su savo seserimi, kuri padeda pakrauti vežimą”, – apie savo nuotrauką pasakoja A. Venclova.

„Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimai vyksta dešimtąjį kartą, juos organizuoja Pasaulio fotografijos organizacija, o pagrindinis konkurso rėmėjas – „Sony”. Kasmet šiuose apdovanojimuose išrenkamos geriausios nuotraukos iš viso pasaulio. Šįmet fotografai dėl geriausio titulo varžosi keturiuose konkursuose – Profesionalų, Atvirajame, Jaunimo ir Studentų. Kiekvienam konkursui pateiktus darbus anonimiškai vertina tarptautinė profesionalų komisija, kurios narius atrenka Pasaulio fotografijos organizacija.

Šiais metais „Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimuose daugiausia nuotraukų pateikta Profesionalų konkursui – 110 270. Atvirajam konkursui pateiktos 105 692 nuotraukos, Jaunimo konkursui – 11 634 nuotraukos. „Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimų profesionalų konkurso komisiją sudaro nepriklausomi fotografijos srities ekspertai, kuriuos atrinko Pasaulio fotografijos organizacija. Pagrindinis apdovanojimų rėmėjas „Sony” nedalyvauja nuotraukų vertinimo procese.

Leave a Reply