Tado Kazakevičiaus fotografijos – prestižinio konkurso finale

Tado Kazakevičiaus fotografijų ciklas „Tai, ko nebebus” tapo vienu iš 12 „Leica Oskar Barnack Award” finalininkų, kuriais tapti pretendavo net 2300 fotografų iš 99 pasaulio šalių. Šių metų rugsėjo mėnesį bus išrinkti du šio visame pasaulyje fotografų išskirtinai vertinamo konkurso laimėtojai. Laimėtojų ir finalininkų fotografinės serijos bus pristatytos parodoje Naujojoje Fotografijos mokykloje Berlyne.

Tadas_Kazakevicius_Tai_ko_nebebus

Tadas Kazakevičius, iš ciklo „Tai, ko nebebus”

Wetzlare, Vokietijoje, paskelbti prestižinio dokumentinės fotografijos apdovanojimo finalininkai įvertinti už puikius profesinis gebėjimus ir talentą, kurių dėka geriausiai užfiksavo ir išreiškė žmogaus bei jį supančios aplinkos santykius 10–12 fotografijų serija, pasižyminčia kūrybingu, novatorišku ir šiuolaikiniu vizualiniu stiliumi.

2019 metų pradžioje Tado Kazakevičiaus serija „Tai, ko nebebus” buvo pristatyta ir prestižinio „British Journal of Photography” fotografijos žurnalo spausdintoje versijoje, kuris Jungtinėje Karalystėje leidžiamas nuo 1854 metų.

Fotografijų ciklas „Tai, ko nebebus” jau ne primą kartą yra įvertintas tarptautiniu mastu. 2017 metais jis buvo tarp „Lens Culture Exposure Awards” ir „International Photography Awards” finalininkų, o atskiri šio ciklo kadrai buvo atrinkti ir į „Sony World Photography Awards 2017″ bei tais pačiais metais eksponuoti prestižinėje „The Royal Photographic Society International Photography Exhibition 160″ parodoje. 2018 metų pradžioje „Tai, ko nebebus” buvo atrinktas kaip vienas iš 10-ies finalininkų „ZEISS Photography Awards” apdovanojimuose.

Tadas_Kazakevicius_Tai_ko_nebebus3

Tadas Kazakevičius, iš ciklo „Tai, ko nebebus”

Lietuvoje ši serija buvo tarp finalininkų tarptautiniame festivalyje „Vilniaus fotografijos ratas 2017″, kur atkreipė ir festivalio kvietimu besilankiusio Larso Boeringo (vykdantysis „World Press Photo” direktorius) asmeninį dėmes. 2018 metų konkurse „Lietuvos spaudos fotografija” serija pelnė „Auksinį kadrą” temoje „Fotopasakojimas / reportažas”, viena serijos fotografija buvo apdovanota „Kolegų prizu”.

2018 metų rugsėjo mėnesį šis fotografinis ciklas buvo eksponuotas Bovė mieste, Prancūzijoje, vykusio festivalio „Photaumnales” metu, nemažas rinkinys 2017 m. kovą buvo eksponuotas ir Košice mieste, Slovakijoje, festivalyje „FotoFest Košice”.

2020 metais planuojama išleisti ir šiam ciklui skirtą fotografijų albumą, kuriam įvadinius žodžius rašo Larsas Boeringas ir Karen McQuaid (vyriausioji kuratorė „The Photographers’ Gallery”, Londonas). Tais pačiai metais planuojama surengti ir parodą, kurioje numatoma eksponuoti ne tik fotografijas, bet ir kai kurių herojų tekstų citatas, kelionėje rastus artefaktus (knygas, apleistų namų langines, įvairius pakeliui rastus objektus ir pan.), o gal net ir kelionės priemonę – kelionei naudotą mopedą.

Tadas_Kazakevicius_Tai_ko_nebebus4

Tadas Kazakevičius, iš ciklo „Tai, ko nebebus”

Šis fotografijų ciklas buvo kuriamas nuo 2014-ųjų iki 2018 metų. Apkeliauta jau daugiau nei 7000 kilometrų mopedu Lietuvos keliais ir vieškeliais ieškant įsimintinų ir „kalbančių” kadrų: portretų, gamtovaizdžių, objektų.

2017 m. Nidos fotografijos seminaro metu Antanas Sutkus šį ciklą auditorijai įvardino kaip vieną iš Lietuvos humanistinės fotografijos mokyklos temos tąsą atspindinčių šiuolaikinių darbų. 2017 metų pabaigoje Tadui Kazakevičiui už darbą prie šio fotografinio ciklo buvo paskirta Lietuvos Kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premija, o dar 2014 metais Lietuvos kultūros taryba šio ciklo tąsai buvo skyrusi 10 mėnesių autorinę stipendiją.

„Leica Oskar Barnack Award” apdovanojimai pradėti rengti 1979 metais Oskaro Barnacko, sukūrusio pirmąjį fotoaparato „Leica” modelį, šimtojo jubiliejaus proga. Iki 1992 metų šis konkursas vyko kartu su „World Press Photo” apdovanojimais. Šį apdovanojimą yra gavę tokie fotografai kaip Sebastião Salgado, David C. Turnley, Chris Steele-Perkins, Eugene Richards ir daugelis kitų.

2019 metų apdovanojimų komisijoje dalyvavo Karin Rehn-Kaufmann, „Leica Galleries International” meno vadovė ir pagrindinė atstovė, Max Pinckers, šio apdovanojimo 2018 m. laimėtojas, Milena Carstens, ZEITmagazin fotografijų vadovė, Enrico Stefanelli, „Photolux” festivalio vadovas, ir vienas garsiausių pasaulio kelionių fotografų Steve McCurry.

Leave a Reply