Startuoja „Sony” fotografijos apdovanojimų Nacionalinio prizo konkursas

Pasaulio fotografijos organizacija paskelbė, kad startuoja fotografų darbų atranka „Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimų Nacionalinio prizo konkursui. Šiems apdovanojimams savo darbus kviečiami teikti ir lietuvių fotografai, iš kurių vienam bus įteiktas Lietuvai skirtas nacionalinis prizas. Iš viso nacionaliniais prizais bus apdovanoti fotografai iš daugiau kaip 50 skirtingų pasaulio šalių.

Tadas_Kazakevicius

Tado Kazakevičiaus fotografija iš ciklo “Tai, ko nebebus” 2017-ųjų „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų Atvirojoje kategorijoje buvo atrinkta tarp dešimties geriausių kadrų iš viso pasaulio.

Fotografai iš Lietuvos, kurie pateiks savo darbus bet kuriai iš dešimties „Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimų Atvirojo konkurso kategorijų, iš karto turės galimybę varžytis ir dėl Lietuvai skirto nacionalinio prizo. Vertinimo komisija ketina atrinkti vieną geriausią kadrą architektūros, kelionių, kultūros, gatvės fotografijos ar kitoje šio konkurso kategorijoje.

Nacionalinio prizo laimėtojas bus apdovanotas „Sony” skaitmenine technika, o jam laimėjimą atnešusi nuotrauka bus paviešinta pasaulio mastu ir įtraukta į „Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimų parodą, kuri bus surengta 2019-ųjų balandį Londone.

Ankstesniais metais „Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimų Nacionalinį prizą yra laimėjęs lietuvių fotografas Tadas Kazakevičius.

Pasak Nacionalino prizo laimėtojo, vien patekti tarp šio konkurso nominantų reiškia labai daug. „Šis konkursas yra be galo didelis ir natūralu, kad autoriui tai garantuoja platų žinomumą. Man tai buvo ypač svarbu, nes kadras, atrinktas dalyvauti konkurse, buvo iš mano ilgalaikio kuriamo fotografijų ciklo „Tai, ko nebebus”, kuriame fiksuoju nykstančio Lietuvos kaimo vaizdus. Konkurse pelnytas dėmesys paskatino daug žmonių pasidomėti visu ciklu”, – teigia Tadas Kazakevičius, kurio darbas 2017-ųjų „Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimų Atvirojoje kategorijoje buvo atrinktas tarp dešimties geriausių kadrų iš viso pasaulio.

Jau 12 metus rengiami „Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimai siekia atkreipti dėmesį ir įvertinti geriausius fotografų darbus įvairiose kategorijose, kurie buvo padaryti per pastaruosius 12 mėnesių. Fotografai savo darbus šiems apdovanojimams gali teikti nemokamai registruodamiesi svetainėje www.worldphoto.org/swpa. Šiuose apdovanojimuose nugalėję ar į finalininkų sąrašą patekę fotografai turi galimybę pelnyti piniginius prizus, naujausios skaitmeninės technikos ir būti įtraukti į pasaulines parodas.

„Sony” apdovanojimų tarptautinę vertinimo komisiją sudaro patyrę fotografijos ekspertai iš muziejų, leidybos bendrovių, žiniasklaidos ir renginių. Su jų biografijomis galima plačiau susipažinti čia: www.worldphoto.org/sony-world-photography-awards/judges.

„Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimų studentų konkursui darbus galima pateikti iki šių metų lapkričio 30 d., Atvirajam, Jaunimo ir Nacionalinio prizo konkursams darbus galima pateikti iki 2019 m. sausio 4 d., o Profesionalų konkursui pateiktų darbų laukiama iki 2019 m. sausio 11 dienos.

Į apdovanojimų finalą patekę Atvirojo ir Jaunimo konkurso darbai bus paskelbti 2019 m. vasario 5 dieną. Atvirojo konkurso ir kiekvienos šalies Nacionalinio prizo laimėtojai bus paskelbti 2019 m. vasario 26 dieną. Profesionalų ir Studentų konkursų finalininkai bus paskelbti 2019 m. balandžio 2 dieną.

Atvirojo, Studentų, Jaunimo ir Profesionalų kategorijų laimėtojai, taip pat Metų fotografo titulo laimėtojas bus paskelbti per oficialų renginį 2019 m. balandžio 17 dieną.

Apie Pasaulio fotografijos organizaciją

Pasaulio fotografijos organizacija yra globali platforma iniciatyvoms fotografijos srityje skatinti. Mūsų veikla apima 180 šalių, o pagrindinis tikslas – paskatinti su fotografijos sritimi susijusią diskusiją atkreipiant dėmesį į geriausias nuotraukas ir fotografus visame pasaulyje. Didžiuojamės užmegztais tvariais ryšiais su individualiais fotografais ir pirmaujančiais šioje srityje partneriais visame pasaulyje. Organizuojame ištisus metus vykstančius renginius, įskaitant „Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimus, įvairius regioninius susitikimus ir diskusijas bei tarptautines fotografijos meno muges „Photofairs”, vykstančias Šanchajuje ir San Franciske. Daugiau informacijos: www.worldphoto.org/.

Apie „Sony” korporaciją

„Sony” yra pirmaujanti garso, vaizdo, foto-, žaidimų, komunikacijų ir informacinių technologijų produktų, skirtų paprastiems vartotojams ir profesionalams, gamintoja. Vykdydama veiklą muzikos, filmų, interaktyvių pramogų ir interneto verslo srityse, „Sony” užima unikalią poziciją pasaulinėje rinkoje kaip pirmaujanti elektronikos ir pramoginio turinio kompanija. Daugiau informacijos apie „Sony” korporaciją galima rasti puslapyje www.sony.net.

Leave a Reply