„Sony” fotografijos konkurse įvertintas lietuvis: jei patenki į atranką, vadinasi, nuveikei labai daug

Fotografai iš viso pasaulio dar gali visą mėnesį teikti geriausias savo nuotraukas 11-ą kartą rengiamuose „Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimuose. Šie apdovanojimai laikomi vienu iš labiausiai prestižinių konkursų fotografijos srityje, o jame dalyvaujantys fotografai dažnai būna pastebėti ir sulaukia pripažinimo pasauliniu mastu.

Tadas_Kazakevicius

Tado Kazakevičiaus fotografija „Ugnė, Dovydas ir Egidijus“ iš ciklo „Tai, ko nebebus“, 2017-ųjų „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų Atvirojoje kategorijoje atrinkta tarp dešimties geriausių kadrų iš viso pasaulio.

Pasak praėjusių metų Nacionalinio prizo laimėtojo fotografo Tado Kazakevičiaus, vien patekti tarp šio konkurso nominantų reiškia labai daug.

„Šis konkursas yra be galo didelis ir natūralu, kad autoriui tai garantuoja platų žinomumą. Man tai buvo ypač svarbu, nes kadras, atrinktas dalyvauti konkurse, buvo iš mano ilgalaikio kuriamo fotografijų ciklo „Tai, ko nebebus”, kuriame fiksuoju nykstančio Lietuvos kaimo vaizdus. Konkurse pelnytas dėmesys paskatino daug žmonių pasidomėti visu ciklu”, – teigia fotografas Tadas Kazakevičius, kurio darbas 2017-ųjų „Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimų Atvirojoje kategorijoje buvo atrinktas tarp dešimties geriausių kadrų iš viso pasaulio.

Pasak T. Kazakevičiaus, fotografams dalyvauti verta bent dėl kelių priežasčių: pirmiausia, tai būdas pasitikrinti savo jėgas ir įgyti daugiau pasitikėjimo; antra, dalyvavimas užtikrina plačią sklaidą tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje.

Pasaulinė fotografijos organizacija jau paskelbė naujų nuotraukų, kurios dalyvauja 2018-ųjų „Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimų Atvirosios kategorijos konkurse. Įvairiuose pasaulio kampeliuose užfiksuotos nuotraukos aprėpia plačią tematiką – nuo kraštovaizdžio fotografijų iš didelio aukščio iki iš arti padarytų portretų ir laukinių gyvūnų. Be to, dar liko mėnuo pateikti savo darbus „Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimams, o tai galima nemokamai padaryti svetainėje www.worldphoto.org/swpa.

Šįmet konkurso komisija vertins geriausius fotografų iš viso pasaulio darbus keturiose srityse: Atvirojoje kategorijoje, kur bus išrinktas vienas geriausias kadras; Jaunimo kategorijoje, kur bus išrinktas geriausias 12-19 m. amžiaus fotografo darbas; Nacionalinio prizo kategorijoje, kurioje bus išrinkta geriausia nuotrauka kiekvienoje iš daugiau kaip 60-ies šalių. Darbus pateikti šioms „Sony” apdovanojimų kategorijoms galima iki 2018 m. sausio 4 dienos.

Tuo metu Profesionalų kategorijoje ketinama išrinkti geriausią darbų ciklą, o profesionalių fotografų darbų bus laukiama iki 2018 m. sausio 11 dienos.

Apdovanojimų finalininkai kiekvienoje kategorijoje bus paskelbti 2018 m. vasario 28 dieną. Atvirosios kategorijos ir Nacionalinio prizo laimėtojus planuojama išrinkti ir paskelbti 2018 m. kovo 20 dieną. Metų fotografo titulo ir Profesionalios kategorijos laimėtojai bus paskelbti per oficialią ceremoniją, kuri vyks 2018 m. balandžio 19 dieną.

Metų fotografui bus įteiktas 25 tūkst. JAV dolerių prizas, o geriausios Atvirosios kategorijos nuotraukos autorius gaus 5 tūkst. JAV dolerių prizą. Visų kategorijų nugalėtojai taip pat bus apdovanoti naujausia „Sony” skaitmenine foto- ir vaizdo technika, o visi Profesionalios kategorijos laimėtojai gaus kvietimą dalyvauti iškilmingoje „Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimų vakarienėje, kuri vyks 2018 m. balandžio 19 d. Londone.

Kaip ir kasmet, laimėję ir į finalą patekę fotografų darbai bus demonstruojami „Somerset House” galerijoje, Londone, nuo 2018 m. balandžio 20 d. iki gegužės 6 dienos. Šioje parodoje taip pat bus galima susipažinti ir su prizo už ypatingus nuopelnus fotografijai laimėtojo darbais, kuris bus paskelbtas 2018 m. sausį. Tarp ankstesnių šio prizo laimėtojų – Marin Parr (2017), Rong Rong & inri (2016), Elliot Erwitt (2015) ir Mary Ellen Mark (2014).

Šių metų „Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimų komisijai vadovauja žurnalo „Vogue” Jungtinėje Karalystėje fotografijos redaktorius Mike Trow (Profesionali kategorija) ir parodų kuratorė Zelda Cheatle (Atviroji, Jaunimo kategorijos ir Nacionalinis prizas). Daugiau informacijos apie konkurso komisiją galima rasti: www.worldphoto.org/sony-world-photography-awards/2018-judges.

Su Atvirosios kategorijos konkursui jau pateiktomis nuotraukomis galima susipažinti čia: https://press.worldphoto.org.

Apie Pasaulio fotografijos organizaciją

Pasaulio fotografijos organizacija yra globali platforma iniciatyvoms fotografijos srityje skatinti. Mūsų veikla apima 180 šalių, o pagrindinis tikslas – paskatinti su fotografijos sritimi susijusią diskusiją atkreipiant dėmesį į geriausias nuotraukas ir fotografus visame pasaulyje. Didžiuojamės užmegztais tvariais ryšiais su individualiais fotografais ir pirmaujančiais šioje srityje partneriais visame pasaulyje. Organizuojame ištisus metus vykstančius renginius, įskaitant „Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimus (didžiausias pasaulyje fotografijos konkursas, kuris 2017-aisiais vyko dešimtąjį kartą), įvairius regioninius susitikimus ir diskusijas bei tarptautines fotografijos meno muges „PHOTOFAIRS”, vykstančias Šanchajuje ir San Franciske.

Apie „Sony” korporaciją

„Sony” yra pirmaujanti garso, vaizdo, foto-, žaidimų, komunikacijų ir informacinių technologijų produktų, skirtų paprastiems vartotojams ir profesionalams, gamintoja. Vykdydama veiklą muzikos, filmų, interaktyvių pramogų ir interneto verslo srityse, „Sony” užima unikalią poziciją pasaulinėje rinkoje kaip pirmaujanti elektronikos ir pramoginio turinio kompanija. Per pastaruosius finansinius metus, kurie baigėsi 2017 m. kovo 31 d., „Sony” pardavimo pajamos sudarė 76 mlrd. JAV dolerių. Daugiau informacijos apie „Sony” korporaciją galima rasti puslapyje www.sony.net.

Leave a Reply