Socialinės fotografijos paroda „neGalios nePaliesti”

Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga Labdaros ir paramos fondas „Algojimas” birželio 1 d. 17 val. kviečia į socialinės fotografijos parodos „neGalios nePaliesti” atidarymą Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos I aukšto hole.

marijus-mikutavicius-ir-urte

Marijus Mikutavičius ir Urtė. Algimanto Aleksandravičiaus nuotr.

…aš turiu teisę gyventi nieko nebijodamas… niekam nevalia manęs skriausti… aš turiu teisę gyventi su savo mama ir tėčiu… aš turiu teisę lankyti darželį ir mokyklą… aš turiu teisę žaisti… aš turiu teisę sakyti tai, ką galvoju… aš toks, kaip visi!

„Vaikai – tai brangiausia, ką turime, kas gydo mūsų sielas ir įprasmina gyvenimą, todėl minėdami Tarptautinę vaikų gynimo dieną norime atkreipti visuomenės dėmesį ir į „kitokius”, į negalią turinčius vaikus, kurių Lietuvoje auga apie trisdešimt tūkstančių, o kasdien įvairiausių formų negalia nustatoma 5–6 vaikams”, – sakė LPF „Algojimas” vadovė Aušra Stančikienė.

Birželio 1 d. klaipėdiečiams ir miesto svečiams pristatoma fotografijų paroda „neGalios nePaliesti” – tai LPF „Algojimas” veiklą reprezentuojantis projektas, kurio moto – visi mes vienodi. Joje bus galima išvysti 2010 metais fotografo Algimanto Aleksandravičiaus užfiksuotas akimirkas iš fotosesijų, kuriose dalyvavo negalią turintys vaikai ir žymūs Lietuvos asmenys, tarp kurių Anapilin iškeliavęs aktorius Donatas Banionis, balerina Eglė Špokaitė, teatro režisierius Oskaras Koršunovas ir kt. Ir vieni, ir kiti kasdienybėje susilaukia daugiausiai praeivių dėmesio ir žvilgsnių…

Parodos atidarymo metu I. Simonaitytės bibliotekoje galėsite ne tik pasigrožėti nuostabiomis A. Aleksandravičiaus fotografijomis, bet ir išgirsti Vaidos Butautaitės atliekamų dainų, džiazo pianisto Sauliaus Šiaučiulio skambinamos muzikos, pasiklausyti režisieriaus Domininko Malajavo skaitomų eilių, oro balionais išskraidinti savo svajones į beribį dangų. Taip pat turėsite puikią progą susitikti su LPF „Algojimas” komandos nariais, kurie su malonumu papasakos apie savo kasdienį darbą, pašvęstą vaikams su negalia ir juos auginančioms šeimoms.

Leave a Reply