Skelbiamas 2019-ųjų „Sony” pasaulinės fotografijos konkurso startas

Pasaulio fotografijos organizacija paskelbė 12-ųjų „Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimų konkurso pradžią. Pažymint vienu iš svarbiausių pasauliniu mastu laikomo fotografijos konkurso startą, pristatyti „Sony” stipendijų laimėtojai ir trys naujos 2019-ųjų konkurso kategorijos.

Forest Road

Laurynas Nevidonskis, „Miško kelias“, 2018 m.

Kaip ir ankstesniais metais, fotografai iš viso pasaulio kviečiami teikti savo darbus keturiose skirtingose „Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimų kategorijose – Profesionalų, Atvirojoje, Jaunimo ir Studentų. Profesionalų kategorijoje galima pateikti 5-10 darbų pagal 10 skirtingų temų; Atvirojoje kategorijoje ketinama išrinkti vieną geriausią darbą pagal kiekvieną iš 10 skirtingų temų; Jaunimo kategorijoje bus apdovanotas vienas geriausias 12-19 m. amžiaus fotografas, Studentų kategorijoje – geriausias studentų fotografijos projektas. Į Nacionalinį prizą galės pretenduoti fotografai iš atitinkamų šalių, kur bus įsteigta ši kategorija.

Emilija_Petrauskiene_Tulpe_balta_2018

Emilija Petrauskienė, „Tulpė, balta”, 2018 m.

Be to, 2019-ųjų „Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimuose atsiranda trys naujos temos. Profesionalų konkurse dalyvausiantys fotografai galės pateikti savo darbus pagal dvi naujas temas: reziumė ir dokumentikos. Pasirinkę reziumė temą fotografai turės pateikti darbus pagal iš anksto suformuluotą užduotį, o pirmosios užduoties tema yra tapatybė. Dokumentikos temoje reikės pateikti darbus, kuriuose atsispindėtų faktinė informacija apie pasirinktą dalyką, leidžianti giliau pažvelgti į šiandienos aktualijas. Tikimasi, kad šios naujosios konkurso temos taps patrauklios platesniam fotografų ratui.

Nauja kūrybiško tema papildyta ir Atviroji kategorija, o temų rėmėjais šioje kategorijoje tapo startuolis „Culture Trip” ir traukinių sistema „Eurostar”.

Studentų kategorijai darbus galima pateikti iki 2018 m. lapkričio 4 d., Jaunimo ir Atvirajai kategorijai – iki 2019 m. sausio 4 d., Profesionalų kategorijai – iki kitų metų sausio 11 dienos. Su išsamiu konkurso ir kiekvienos kategorijos aprašymu galima susipažinti „Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimų svetainėje: www.worldphoto.org/swpa.

Nugalėtojai kiekvienoje iš konkurso kategorijų bus apdovanoti „Sony” skaitmenine technika. Be to, Metų fotografo titulo laimėtojui bus įteiktas 25 tūkst. JAV dolerių prizas, o geriausios Atvirosios kategorijos nuotraukos autorius pelnys 5 tūkst. JAV dolerių prizą. Visų laimėjusių ir nominuotų fotografų darbai bus eksponuojami kasmetėje „Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimų parodoje Londone, kuri vėliau apkeliaus įvairias šalis. Nugalėję kadrai bus įtraukti į specialų apdovanojimų albumą.

Andrius_Kundrotas_Kasdienine_zvejyba_2018

Andrius Kundrotas, „Kasdieninė žvejyba”, 2018 m.

„Sony” fotografijos konkurse įvertinti lietuviai

„Šis konkursas yra be galo didelis ir natūralu, kad autoriui tai garantuoja platų žinomumą. Man tai buvo ypač svarbu, nes kadras, atrinktas dalyvauti konkurse, buvo iš mano ilgalaikio kuriamo fotografijų ciklo „Tai, ko nebebus”, kuriame fiksuoju nykstančio Lietuvos kaimo vaizdus. Konkurse pelnytas dėmesys paskatino daug žmonių pasidomėti visu ciklu”, – teigia fotografas Tadas Kazakevičius, kurio darbas 2017-ųjų „Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimų Atvirojoje kategorijoje buvo atrinktas tarp dešimties geriausių kadrų iš viso pasaulio.

Pasak T. Kazakevičiaus, fotografams dalyvauti verta bent dėl kelių priežasčių: pirmiausia, tai būdas pasitikrinti savo jėgas ir įgyti daugiau pasitikėjimo; antra, dalyvavimas užtikrina plačią sklaidą tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje.

Tarp 2018-ųjų „Sony” pasaulinės fotografijos apdovanojimų nominantų – net keturi lietuviai fotografai. Jų pateiktos nuotraukos buvo atrinktos varžytis toliau įvairiose Atvirojo konkurso kategorijose, o viena fotografo Lauryno Nevidonskio nuotrauka įtraukta tarp penkiasdešimties geriausių kadrų iš viso pasaulio.

„Sony” konkursui fotografas Andrius Burba pateikė unikalų kadrą, kuriame iš apačios nufotografuotas arklys. Natūralų gamtos grožį siekiančio perteikti fotografo Andriaus Kundroto kadre – iš viršaus nufotografuota žvejų valtis Baltijos jūroje. Tarp „Sony” konkurso nominantų taip pat pateko ir Emilijos Petrauskienės padaryta nuotrauka.

Leave a Reply