Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Klaipėdos senamiestis 1976 – 1985″

Klaipėdos fotografijos galerijoje (KKKC Parodų rūmuose, Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) iki lapkričio 12 d. eksponuojama Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Klaipėdos senamiestis 1976 – 1985″. Spalio 27 d., penktadienį, 17.30 val. rengiamas kūrybinis vakaras – susitikimas su Romualdu Požerskiu. Jo metu autorius pristatys savo fotografijų ciklą „Lietuvos senamiesčiai 1974 – 1985″, plačiau papasakos apie to laikotarpio Klaipėdą, fotografo santykį su miestu.

Romualdas_Pozerskis_Klaipeda_1976

Romualdas Požerskis. Klaipėda, 1976 m.

„Keičiasi kartos. Vaikai gimsta, žaidžia, išmoksta gyventi tarp namų ir gatvių, po mažu dangaus lopinėliu. Mūro kvadratas žmogų atpratina mylėti gamtą. Plytos, gatvės, šaligatviai, šviestuvai, telefonų būdelės, bažnyčių bokštai (kai kurie be kryžių) žmogų vis skubina, verčia sparčiau judėti. Pagreitis didėja ir tampa… vis agresyvesnis. Išsitiesti pievelėje, įkvėpti žolės kvapo, aprėpti akimis bekraštį dangų, susilieti su pilka žeme. Pajusti miesto pulsą, jo esmę, suvokti savo vietą gyvenimo džiugesyje. Visa tai ir yra senamiesčio fotografija”, – 1976 m. gruodžio 24 d. dienoraštyje rašė Romualdas Požerskis.

„Čia, Požerskio pamatytoje Klaipėdoje, nėra mūsų individualiojoje geografijoje įdaigintų bažnyčių, paminklų ar net barų iškabų. Jų vietoje – nimfetės žvėrelio veidu šypsena, berniūkščių „mirtinas” apsikabinimas prie nublokšto dviračio, vaikas su katinuku ant delno, nedrąsūs pirmųjų „meilių” atspindžiai veideliuose. Tie – įsimylėjėliai dabar geriausiu atveju savo kojom judantys pensininkai. Ar tuo pačiu grindiniu – šito jau niekada nesužinosim”, – teigia Rolandas Rastauskas.

Romualdas Požerskis gimė 1951 m. Vilniuje. 1975 m., baigęs tuometinį Kauno politechnikos instituto Elektrotechnikos fakultetą, pradėjo dirbti Lietuvos fotografijos meno draugijos Kauno skyriuje. Nuo 1976 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Nuo1980 m. buvo laisvas fotografas ir rengė fotografijas Lietuvos bei užsienio spaudai. 1990 m. suteiktas Lietuvos Nacionalinės premijos laureato vardas. 2004 m. už indėlį į Europos kultūros paveldo puoselėjimą ir saugojimą Vienos universitete Austrijoje įteikta mecenato iš Hamburgo Alfredo Toepferio premija. Nuo 1993 m. Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto Menotyros katedros lektorius. Nuo 2011 m. Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros profesorius.

Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Klaipėdos senamiestis 1976 – 1985″ yra fotografijos parodų ir edukacinių užsiėmimų ciklo „(Ne)būtos istorijos” dalis. Projektą organizuoja Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius. Projektą iš dalies remia Klaipėdos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba. Kuratorius Darius Vaičekauskas.

Paroda veiks iki lapkričio 12 d.

www.photoklaipeda.lt

Leave a Reply