Paskelbti „Pasaulinių „Sony” fotografijos apdovanojimų” konkurso nacionaliniai nugalėtojai

Lietuvis fotografas Darius Jakubauskas (22 m.) tapo prestižinio 2016 m. „Pasaulinių „Sony” fotografijos apdovanojimų” konkurso nacionalinio Lietuvos apdovanojimo 1-osios vietos nugalėtoju. Konkursui pateikta D. Jakubausko nuotrauka „Maži nameliai” buvo išrinkta geriausia Lietuvos fotografo nuotrauka „atviroje” kategorijoje.

Darius_Jakubauskas_Winner_Lithuania_National Awards_2016_Sony_World_Photography_Awards_maz

Darius Jakubauskas, 1-oji vieta, Nacionalinis Lietuvos apdovanojimas, 2016 m. „Pasauliniai „Sony” fotografijos apdovanojimai”

Iš Švenčionių kilęs fotografas, šiuo metu studijuojantis taikomąją fotografiją Vilniaus dizaino kolegijoje (VDK), bus apdovanotas „Sony” α7 II fotoaparatu, o jo daryta nuotrauka bus įtraukta į kasmet leidžiamą „Pasaulinių „Sony” fotografijos apdovanojimų” geriausių darbų fotografijų albumą. Fotografija „Maži nameliai” balandžio 22 – gegužės 8 d. bus eksponuojama Londono „Somerset House” meno ir kultūros centre, specialiai „Pasauliniams „Sony” fotografijos apdovanojimams” rengiamoje parodoje.

Apdovanojimą laimėjusi nuotrauka „Maži nameliai” – tai stulbinantis nuotraukų koliažas, kuriame yra užfiksuota dešimt Švenčionių miesto apylinkėse stovinčių nedidelių medinių namukų.

„Nuotraukų koliaže įamžintus namus aptikau šalia savo gimtojo miesto esančiame miške. Ši vieta man yra ypač svarbi, nes vienas iš šių medinių namukų priklauso mano seneliui. Būdamas šioje vietoje prisimenu savo šviesių akimirkų kupiną vaikystę, kurios malonūs atsiminimai lydi iki šių dienų. Kiekvienas įamžintas namas turi savo unikalią istoriją, kurios atspindžius siekiau įamžinti fotografijų koliaže, – sakė didžiausiame pasaulyje fotografijų konkurse geriausiu Lietuvos fotografu išrinktas D. Jakubauskas. – Jaučiuosi nuostabiai! Svajonė būti pastebėtam „Pasauliniuose „Sony” fotografijų apdovanojimuose” išsipildė. Man, kaip jaunam ir vis dar šio meno paslapčių besimokančiam fotografui, tai yra neįkainojama patirtis bei paskatinimas tobulinti savo įgūdžius ir siekti geriausio rezultato.”

Lietuvos nacionalinio apdovanojimo prizininkais taip pat tapo Kęstutis Balčiūnas (2-oji vieta) ir Karolis Janulis (3-ioji vieta).

THE ROARING MONARCH

Kęstutis Balčiūnas, 2-oji vieta, Nacionalinis Lietuvos apdovanojimas, 2016 m. „Pasauliniai „Sony“ fotografijos apdovanojimai“

„Nemažai fotografuoju, todėl ir šiame konkurse dalyvauju nebe pirmą kartą. Be galo malonu, kad iš tūkstančio įstabių nuotraukų vertinimo komisija atrinko mano darbą. Šis įvertinimas motyvuoja stengtis ir siekti aukščiausio – konkurso nugalėtojo vardo. Kiekvienas fotografuoti mėgstantis žmogus turėtų dalyvauti tokiuose fotografijos konkursuose ir nepaliaujamai tikėti savo sėkme – anksčiau ar vėliau ji ateina”, – teigė Lietuvos nacionalinio apdovanojimo 2-osios vietos laimėtojas Kęstutis Balčiūnas.

3-iosios vietos prizininkas K. Janulis taip pat yra „Pasaulinių „Sony” fotografijos apdovanojimų” finalininkas. Jo darbas „Gyvybės medis” į finalą pateko „atviroje” kategorijoje „žmogaus” tematinėje srityje ir toliau varžysis dėl geriausio fotografo vardo.

Pagal Nacionalinių apdovanojimų programą pagerbiamos ir apdovanojamos geriausios vietinių fotografų nuotraukos, o konkurse gali dalyvauti visų pasaulio šalių fotografai, nepriklausomai nuo jų profesionalumo lygio. Visos apdovanotos nuotraukos skelbiamos interneto svetainėje www.worldphoto.org

Leave a Reply