Paskelbtas nacionalinį „Sony“ fotografijos apdovanojimą laimėjęs Lietuvos fotografas

Pasaulio fotografijos organizacija ir „Sony“ Lietuvoje paskelbė 2022-ųjų „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų nacionalinės kategorijos nugalėtoją Lietuvoje – ja tapo fotografė Virginija Mureikienė. Jos nuotrauką, pavadintą „Dulkės“, ekspertų komisija išrinko geriausia iš Lietuvos konkursui pateikta nuotrauka.

Virginija Mureikienė. Dulkės.
Virginija Mureikienė. Dulkės.

2022-ųjų „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimams pateikta daugiau kaip 340 tūkst. nuotraukų iš 211 teritorijų visame pasaulyje. Daugiau kaip 170 tūkst. nuotraukų dalyvavo Atvirosios kategorijos, iš kurios buvo atrinktas ir nacionalinės nuotraukos nugalėtojas, konkurse. Nacionalinė kategorija įsteigta siekiant paskatinti vietos fotografų bendruomenę įvairiose šalyse, o šįmet šis apdovanojimas įteiktas 61-oje šalyje.

V. Mureikienė savo nuotrauką padarė medžio dirbtuvėse. Joje pavaizduota nedidelė medinė dėžutė, nuo kurios po poliravimo proceso nuvalomos dulkės.

„Esu dėkinga, kad mano fotografija patraukė komisijos dėmesį ir buvo išrinkta kaip geriausia nuotrauka iš Lietuvos „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimuose. Ši nuotrauka man svarbi, tikiu, kad ji įdomiai ir vertingai perteikia savitą istoriją. Fotografuodama gamybos procesą stengiuosi pabrėžti lėto ir asmeniško gaminimo svarbą, atspindėti asmeninį kūrėjo ryšį ir jo prisilietimą“, – sako V. Mureikienė.

V. Mureikienė yra fotografė mėgėja, ji dažniausiai fotografuoja šeimą, gamtą, taip pat šeimos verslo „Woodstorming“ gaminius. Todėl ji nemažai laiko praleidžia medžio dirbtuvėse, kuriose fotoaparatu fiksuoja dirbantį savo vyrą ir taip įamžina gamybos procesą. Šios nuotraukos vėliau siunčiamos gaminius įsigijusiems klientams ir taip papildo rankomis pagaminto daikto istoriją. „Man svarbu akcentuoti asmeninį ryšį, padėti geriau pažinti kūrėją, parodyti akimirkas „iš užkulisių“, užfiksuojamas, kol kuriamas individualizuotas kūrinys“, – teigia fotografė.

Nacionalinio apdovanojimo laimėtojai gauna „Sony“ skaitmeninės fototechnikos, jų darbas yra įtraukiamas į „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų parodą ir knygą.

2022-ųjų „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų laimėtojai studentų, jaunimo, atvirosios ir profesionalų kategorijose bus paskelbti 2022 m. balandžio 12 d. Jų padarytos fotografijos bus eksponuojamos „Somerset House“ galerijoje, Londone, nuo balandžio 12 d. iki gegužės 2 d. Daugiau informacijos galima rasti čia: www.worldphoto.org.

Apie „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimus

Gerai žinomi „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimai, kuriuos rengia Pasaulinės fotografijos organizacija, yra vienas svarbiausių įvykių viso pasaulio fotografų kalendoriuose. Šis jau 15-us metus iš  eilės rengiamas fotografijos konkursas, kuriame galima dalyvauti nemokamai, atspindi pasaulinės fotografijos tendencijas ir leidžia iš arti pažvelgti į šiandieninę fotografiją. Skirtas pripažintiems ir dar tik kylantiems kūrėjams, šis konkursas suteikia galimybę pristatyti savo darbus visame pasaulyje. Papildomas apdovanojimas kasmet skiriamas pripažintiems fotografams už jų reikšmingą indėlį fotografijos srityje. Šis apdovanojimas 2022 m. skirtas žymiam kanadiečių fotografui Edward Burtynsky.Tarp šio apdovanojimo gavėjų yra tokie fotografai kaip Martin Parr, William Eggleston, Candida Hofer, Nadav Kander, Gerhard Steidl, Graciela Iturbide. Apdovanoti ir į finalininkų sąrašą patekę fotografų darbai eksponuojami prestižinėje Londono galerijoje „Somerset House“: https://www.worldphoto.org/sony-world-photography-awards-exhibition.

Apie Pasaulio fotografijos organizaciją

Pasaulio fotografijos organizacija yra globali fotografijos iniciatyvų platforma. Dirbdami 220 šalių turime tikslą paskatinti su fotografijos sritimi susijusią diskusiją ir atkreipti dėmesį į geriausias nuotraukas ir fotografus visame pasaulyje. Didžiuojamės užmegztais tęstiniais ryšiais su atskirais fotografais ir pirmaujančiais šioje srityje partneriais visame pasaulyje. Pasaulio fotografijos organizacija rengia ištisus metus vykstančius renginius, įskaitant „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimus, kurie yra vienas didžiausių pasaulyje fotografijos konkursų, bei tarptautines meninės fotografijos muges „PHOTOFAIRS“. Daugiau informacijos: www.worldphoto.org.

Leave a Reply