Muziejuje atidaroma Klaipėdos moksleivių fotografijos darbų paroda „Polėkis“

2022 m. balandžio 28 d. 16 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2) atidaroma Klaipėdos mokinių fotografijos darbų paroda „Polėkis“, skirta miesto 770-ajam jubiliejui.

Eglės Bertašiūtės (18 m.) nuotr.
Eglės Bertašiūtės (18 m.) nuotr.

Šiemet tradicinei parodai-konkursui darbus pateikė 24 dalyviai iš „Ąžuolyno“, „Aukuro“, „Varpo“ gimnazijų, Liudviko Stulpino ir Martyno Mažvydo progimnazijų, Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos, Klaipėdos technologijų mokymo centro bei Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro studijos „Febas“. Autorių amžius – nuo 11 iki 19 metų.

Uostamiesčio moksleiviai kasmet nenustoja maloniai stebinti savo kūrybiškumu, aistringu požiūriu į fotografiją, jaunatvišku polėkiu. Fotografija – puikus įrankis pažinti supantį pasaulį, fiksuoti svarbias gyvenimo akimirkas, ieškoti grožio paprastuose dalykuose. Renginio organizatoriai tikisi, kad iš šaunaus būrio jaunųjų kūrėjų susiformuos ir užaugs būsimos fotografijos meno žvaigždės, kurios garsins gimtą miestą bei savo šalį pasaulyje.

Mokinių fotografijas vertino, taip pat specialų apdovanojimą už kūrybinius ieškojimus skyrė Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Darius Vaičekauskas bei miesto fotografai Saulius Jokužys ir Vitalijus Janušonis. Už kultūrinės atminties ir paveldo įprasminimą fotografijoje prizus įsteigė Mažosios Lietuvos istorijos muziejus.

Paroda muziejuje veiks iki gegužės 21 d.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus inf.

Leave a Reply