Lietuvos fotografai kviečiami dalyvauti pasauliniame fotografijos konkurse

„Sony Lietuva” kviečia Lietuvos fotomenininkus atstovauti savo šaliai ir jos fotografijos meno pasiekimams 2016 m. pasauliniuose „Sony” fotografijos apdovanojimuose (Sony Word Photography Awards).

Boy with a stick

Dovilės Dagienės fotografijų serija „Berniukas su lazda” pelnė antrąją vietą 2015 m. Pasaulinių „Sony” fotografijos apdovanojimų profesionalų konkurso „Gyvenimo būdo” kategorijoje.

„Sony” pasauliniai fotografijos apdovanojimai yra vienas labiausiai vertinamų ir laukiamų įvykių fotografijos meno srityje visame pasaulyje, pritraukiantis tiek kylančius talentus, tiek pripažintus fotografijos profesionalus. Galimybę dalyvauti šiame konkurse turi įvairių gebėjimų fotografai, o dalyvavimas – nemokamas. „Sony” pasauliniai fotografijos apdovanojimai nuo 2008 m. yra organizuojami Pasaulio fotografijos organizacijos (angl. World Photography Organization, WPO), siekiant plėtoti fotografijos meną ir nuo pat įsteigimo yra remiami tarptautinės kompanijos „Sony”.

Profesionalams skirtoje konkursinėje kategorijoje savo darbus gali pateikti patyrę fotografijos meno ekspertai. Šioje kategorijoje dalyvauti norintys fotografai konkursui turi pateikti nuotraukų serijas.

Atviroje kategorijoje varžosi kylantys fotomenininkai ir fotografijos meno entuziastai. Šioje kategorijoje teisėjų komisija vertina pavienes nuotraukas

Nacionalinis Lietuvos apdovanojimas – tai speciali nominacija, suteikianti unikalią galimybę kylantiems šalies fotografijos meistrams pristatyti savo darbus tarptautinei auditorijai bei tapti pripažintais ir įvertintais tarp geriausių pasaulio fotografų. Dėl apdovanojimo varžytis gali visi fotografijos menui neabejingi Lietuvos piliečiai – nuo profesionalų iki mėgėjų.

Fotomenininkai, siekiantys Nacionalinio Lietuvos apdovanojimo, savo fotografijas turi pateikti atviroje kategorijoje. Profesionalų kategorijai pateikti fotografų darbai dėl nacionalinio apdovanojimo nesivaržo.

Darbų pateikimo terminai: Atvira kategorija ir Nacionalinis Lietuvos apdovanojimas – iki sausio 5 d., Profesionalų kategorija – iki sausio 12 d.

Dalyvaujant vienoje iš šių kategorijų savo darbus galima priskirti tematinėms sritims, kurios varijuoja nuo architektūros iki gamtos ir žmogaus temų. Profesionalų kategorijoje dalyvaujantys fotografai turi pateikti savo darbų serijas, o Nacionalinio Lietuvos apdovanojimo bei atviroje kategorijose – pavienes nuotraukas.

Darbus konkursui nemokamai pateikti galima oficialiame „Sony” pasaulinių fotografijos apdovanojimų organizatorių puslapyje www.worldphoto.org.

Family lunch on the boat

Berta Tilmantaitė. „Pietūs laive”.

2015 m. Nacionalinį Lietuvos apdovanojimą pelnė keliautoja ir fotografė Berta Tilmantaitė už nuotrauką „Pietūs laive”, kurioje pavaizduota laive, plaukiančiame iš Yangono į Patheiną Mianmare, pietaujanti šeima. Lietuvos nacionalinio apdovanojimo prizininkais taip pat tapo Česlovas Česnakevičius (2-oji vieta) bei Diana Ivojlova (3-ioji vieta).

2015 m. Pasauliniai „Sony” fotografijos apdovanojimai Lietuvai buvo itin sėkmingi. Vilniuje gyvenanti ir dirbanti fotografė bei lektorė Dovilė Dagienė pelnė antrąją vietą profesionalų konkurso „Gyvenimo būdo” kategorijoje. Jos fotografijų serija „Berniukas su lazda” buvo atrinkta iš 87 tūkstančių dalyvių, pateikusių savo darbus profesionalų kategorijoje. Kol kas tai yra aukščiausias lietuvių fotografų įvertinimas Pasauliniuose „Sony” fotografijos apdovanojimuose.

Artėjanti metų pabaiga yra tinkamas metas peržvelgti savo dvylikos mėnesių darbus ir planuoti kitų metų iššūkius. Pasauliniai „Sony” fotografijos apdovanojimai gali tapti vienu iš jų.

Leave a Reply