Kviečia vaikų ir jaunimo fotoforumas

Rugsėjo 29 d., pirmadienį, 15.30 val. Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Žemaitės g. 5, Gargždai) ir rugsėjo 30 d., antradienį, 16.30 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9, Klaipėda) vyks 2-ojo vaikų ir jaunimo fotoforumo „Mano pasauliai“ dalyvių registracija, pirmasis susitikimas su projekto vadove Danguole Ruškiene. 

Augustė Stalmokaitė „Štai – aš“, 2013 m., Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija.

Augustė Stalmokaitė „Štai – aš“, 2013 m., Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija

Į antrus metus vykstantį fotoforumą kviečiami 14–19 m. Klaipėdos miesto ir rajono moksleiviai, kurie domisi menine fotografija ir nori pagilinti savo žinias bei praktinius įgūdžius fotografavimo srityje. 

2013 m. Klaipėdos regione pradėtas organizuoti bendras profesionalių menininkų ir moksleivių projektas Vaikų ir jaunimo fotoforumas, kuriame dalyvavo Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariai, menotyrininkai ir Klaipėdos regiono mokyklų moksleiviai, šiais metais tęsiamas. 

Šiųmetė fotoforumo tema „Mano pasauliai“, kurią išrinko praėjusių metų dalyviai, fotografinėmis priemonėmis analizuos vaikams ir jaunimui aktualias temas. 

Kaip ir praėjusiais metais, šį rudenį (spalio–lapkričio mėn.) vyks moksleivių susitikimai su profesionaliais fotomenininkais ir menotyrininkais. Kiekvieną savaitę bus organizuojamos paskaitos-diskusijos, kūrybinės dirbtuvės, filmų peržiūros ir kt. 

Moksleiviams bus suteikiama galimybė gauti teorinių žinių apie meninę fotografiją ir praktiškai išbandyti įvairias jos kūrimo technikas bei technologijas. Projekto dalyviai susitiks su fotomenininkais Remigijumi Treigiu, Gintautu Survila, Artūru Šeštoku, Gintu Kavoliūnu, Robertu Gabriu, menotyrininke D. Ruškiene. 

Fotoforumo metu moksleiviai kurs ir savarankiškai, ieškos taikliausių išraiškų savo idėjai perteikti ir temai „Mano pasauliai“ atskleisti. Juos konsultuos projekte dalyvaujantys menininkai. 2-ojo fotoforumo pabaigoje moksleiviai patys atrinks fotografijas parodai ir organizuos kilnojamą parodą, kuri bus pristatyta Klaipėdoje bei Gargžduose. 

Kaip ir praėjusiais metais, vyks konkursas ir bus išrinkta geriausia fotografija, apdovanoti pirmos–trečios vietų laimėtojai. Dalyvio pažymėjimai ir atminimo dovanėlės bus išdalintos visiems projekte dalyvavusiems moksleiviams. 

Tikimasi, kad antrus metus vykstantis fotografijos festivalis šiais metais sudomins dar daugiau moksleivių iš skirtingų Klaipėdos miesto ir rajono mokyklų.

Leave a Reply