Klaipėdoje – Reginos Šulskytės fotografijų paroda

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) vasario 19 d., penktadienį, 17 val. atidaroma Reginos Šulskytės (Šiauliai) fotografijų paroda „Mano laikas”, kuratorė Danguolė Ruškienė.

1_Regina Šulskytė_Mano laikas

Regina Šulskytė. Mano laikas. Iš ciklo „Mano laikas“, 2011–2013.

Fotografijų ciklo „Mano laikas” autorei Reginai Šulskytei „laikas” yra reliatyvi sąvoka. „Mano laikas yra tas laikas, kuriame esu čia ir dabar, kai galiu kvėpuoti, regėti, jausti, patirti, išgyventi, o po to – viską užmiršti ir vėl prisiminti… Kartais mano laikas visiškai nesutampa su pasaulio laiku. Iš dalies dėl to ir jungiu keletą fotografijų, kurdama kitą, prisiminimų erdvę ir savo patirčių laiką. Ką toje kitoje erdvėje galime stebėti? Galbūt kambarius, kuriuose bent kartą miegojau, kiemą, kur žinau kiekvieną augalėlį, miško takelį, kuriuo bėgiojau vaikystėje, vaizdus per kambario langą ar peizažą su bažnyčia tolumoje – tai mano tėvo gimtinė. Toje erdvėje nutinka keistų dalykų, nors, iš pažiūros, atrodo gana įtikinama. Nežinant, kad fotografijoje vaizduoju mamą mergaitę, o pati esu suaugusi, tuomet čia nieko keisto nenutinka”, – savo darbus pristato R. Šulskytė.

Pasak parodos kuratorės, menotyrininkės Danguolės Ruškienės, R. Šulskytės laikas – itin talpus. Jis liudija ne tik tai, kas buvo, yra, bet ir pateikia visą skalę prielaidų, kas galėtų įvykti ateityje. Gimimas čia lygiai toks pat aktualus, kaip ir išėjimas. Sociumo įtaka atskiram individui ir kiti veiksniai, lemiantys vienokią ar kitokią jo elgseną, tyrinėjami lygiai taip pat atidžiai kaip ir biologiniai kūno pokyčiai ar sukauptos patirties refleksijos. Specifinis R. Šulskytės laikas kartais atsilieka nuo vaizduojamų įvykių, kartais juos prisiveja, o kartais pralenkia. Būtent šiuos tris jo tapsmus autorė stebi ir konstruoja savo nuosekliai plėtojamoje fotografinėje kūryboje. Menininkė drąsiai manipuliuoja laiku, sukeisdama praeitį su dabartimi ar ateitimi, suardydama nuoseklią įvykių (ir pasakojimo) raidą. Taip šalia mamos-mergaitės atsiranda ji-suaugusi moteris. O tarp meistriškai sugretintų realybės iškarpų kartais įsiterpia „išvalyti” intarpai – spengiančios tylos akimirkos, išgryninančios sąmonę nuo abejonių.

2_Regina Šulskytė_Aną vasarą, man išvykstant

Regina Šulskytė. Aną vasarą, man išvykstant… Iš ciklo „Mano laikas“, 2011–2013.

Regina Šulskytė – Lietuvos fotomenininkė, tarptautinių projektų ir seminarų dalyvė, Šiaulių universiteto Menų fakulteto Dailės katedros docentė, fotografijos parodų kuratorė, leidinių sudarytoja, kritinių bei apžvalginių straipsnių autorė. Menininkė nuo 1995 m. rengia personalines parodas, aktyviai dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje, yra pelniusi tarptautinių apdovanojimų, tapusi Šiaulių miesto kultūros ir meno premijų laureate (2005, 2009). Jos kūriniai eksponuoti Anglijoje, Danijoje, Slovakijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Rusijoje ir kt. Svarbiausi R. Šulskytės sukurti fotografijų ciklai – „Mano laikas” (2011–2013), „Austria ’07” (2007), „Seserys” (2006–2007), „Miegamajame” (1997–2004), „Mano drabužiai” (1997–2004), „Susitikimai” (2005), „Interpretacijos” (1996–2003).

Parodą organizuoja VšĮ „Meno menė”.

Reginos Šulskytės fotografijų paroda „Mano laikas” veiks iki 2016 m. kovo 20 d.

KKKC Parodų rūmų darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11.00 – 19.00 val.

Leave a Reply