KKKC Parodų rūmuose – Algimanto Aleksandravičiaus „Sugrįžimai”

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) rugsėjo 4 d., penktadienį, 18 val. atidaroma Algimanto Aleksandravičiaus jubiliejinė fotografijos paroda „Sugrįžimai – veidai ir ne tik…”

Filosofas Gintautas Mažeikis. Kaunas, 2014

Algimantas Aleksandravičius. Filosofas Gintautas Mažeikis. Kaunas, 2014.

Algimantas Aleksandravičius (gim. 1960 m. Klaipėdoje) – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas (2011), Lietuvos fotomenininkų sąjungos Garbės narys, Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografas menininkas (AFIAP), Nyderlandų Orange-Nassau Riterio ordino kavalierius. Apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai” medaliu, Aukso žvaigžde (LATGA apdovanojimas). Lietuvoje ir užsienyje surengė per šimtą personalinių parodų. Daugelio parodų, fotoalbumų ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos metraščių sudarytojas. Penkiolikos personalinių fotoalbumų autorius. 2003 metais pripažintas geriausiu Europos portretistu (konkurso Fujifilm Euro Press 2003 pagrindinis prizas), 2011 metais – geriausias Baltijos šalių portretistas. Tarptautinių fotografijų parodų Grand Prix keturiskart laimėtojas, taip pat keturiskart – Lietuvos spaudos fotografijos Auksinio kadro konkurso nugalėtojas. 2013 m. įteikta Balio Buračo fotografijos meno premija. 2014 m. – Lietuvos fotomenininkų sąjungos premija.

„Algimantas Aleksandravičius neskuba į šviesą ištraukti paminkliškai apčiuopiamo ir anatomiškai tikslaus kūrėjo portreto. Jis tarytum žaidžia su vidiniais menininko demonais ir šviesos blyksniais, kuria iš jų naują tikrovę, kuri yra ryškesnė, įtaigesnė ir skaudesnė negu banalioji veido kasdienybė.

Veidas yra dar kažkas ir neapčiuopiamo, tai, kas juda nuo kūno link dvasios, tai animucula, individuali siela, tai kovos laukas. Esu tikras, kad Algimantui šio neramios sielos jausmo užtenka, kitaip nebūtų gimusi didžiulė jo sukurtų portretų galerija. Reikia labai domėtis gyvenimu ir žmogumi, mokėti pažiūrėti jam į akis, į nuogą veido atvirumą. Reikia būti sugundytam gyvenimo ir kūrybos paslapties. Reikia tapti sekliu, tyrėju ir stebėtoju, kad sukurtum tokią iškalbingą, meistriškumą, grožį ir pažinimą puoselėjančios ir mus buriančios baltų genties veidografiją”, – rašė dailės teoretikas, kritikas Virginijus Kinčinaitis („Genties veidografija”, „Bernardinai”, 2014).

Parodą pristato Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius, iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

KKKC Parodų rūmų darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11.00–19.00 val.

Leave a Reply