Fotografijos galerijoje – Ritos Stankevičiūtės-Kazakevičienės povandeninis pasaulis

2018 m. vasario 23 d. 17.45 val. Lietuvos spaudos fotografų klubas kviečia į Ritos Stankevičiūtės-Kazakevičienės fotografijų parodos AQUEOUS atidarymą, vyksiantį Klaipėdos fotografijos galerijoje (KKKC Parodų rūmai, Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda). Kartu su paroda bus eksponuojama ir autorės refleksija „Dinaminis stereotipas”, kalbanti apie skulptūrinę fotografiją, meninius įpročius, objektus ir erdves.

Rita_Stankeviciute_Vytautas_Janusaitis

Vytautas Janušaitis. Ritos Stankevičiūtės-Kazakevičienės nuotr.

Projekto AQUEOUS tikslas – unikali žinomų Lietuvos plaukimo čempionų povandeninių fotografijų paroda. Lietuvai atstovaujantys plaukikai puikiai pasirodo olimpiadų, čempionatų, kitų tarptautinių varžybų metu, todėl kasdienis visuomenės susidomėjimas plaukimo sportu ir jo atstovais nuolatos didėja. Fotografijomis atskleidžiamas žmogaus ir vandens santykis, per vaizdus rodoma mūsų krašto plaukimo sporto dabartis, įamžinami kelių kartų Lietuvos plaukikai.

Plaukikų portretai, sukurti po vandeniu, – naujas šalies fotografijos žvilgsnis į žmogų ir jo gyvenimo aistrą – vandenį. Apžvelgiant Lietuvos fotografijos istoriją pastebima, kad povandeninės fotografijos meistrų Lietuvoje nėra daug. Parodoje eksponuojamos fotografijos turi meninę ir išliekamąją vertę. Šios unikalios portretinės plaukikų fotografijos visuomenei perteikia plaukikų santykį su jų siekiais, kasdienybe bei filosofija kitu, netikėtu, rakursu – pirmuoju susiliejimu su vandeniu. Tai netradicinės, daug darbo, kruopštumo bei meilės fotografijai ir fotografuojamiems plaukikams reikalaujančios fotografijos. R. Stankevičiūtė-Kazakevičienė savo fotografijomis ne sykį atskleidė įamžintų žmonių emocijas ir vidinio pasaulio spalvas. Siekdama įgyvendinti projektą fotografė baigė povandeninio nardymo kursus, gavo nardytojo licenciją, kuri būtina norint sukurti povandeninius plaukikų portretus. Fotografijos parodai parengtos naudojant šiuolaikinę technologiją, kuri suteikia joms gyvumo jausmą ir perteikia povandeninio vaizdo emociją.

Parodos globėjas – Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus.

Apie autorę

Rita Stankevičiūtė-Kazakevičienė gimė 1984 m. Marijampolėje. Jos vaikystė prabėgo Netičkampio kaime. 2003 m. baigusi Marijampolės P. Armino vidurinę mokyklą įstojo į Vilniaus statybos ir dizaino kolegiją, 2006 m. baigė fotožurnalistikos specialybę. 2016 m. įstojo į Vilniaus dailės akademijos magistro studijas. Nuo 2006 m. pradėjo fotografės darbą dienraščiuose ir žurnaluose. Nuo 2007 m. tapo Žurnalistų sąjungos ir Lietuvos spaudos fotografų klubo nare. Dalyvavo įvairiuose fotografijos konkursuose, yra surengusi tris personalines parodas. 2014 m. jos kūriniai publikuoti Londone leidžiamame meniniame leidinyje „Save Zine Vol. 4″. Fotomenininkė 2015 m. tapo Lietuvos spaudos fotografijos konkurso „Portretas” temos nugalėtoja.

Paroda veiks iki 2018 m. kovo 25 d.
KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).

Leave a Reply