Karolis Janulis – tarp „Pasaulinių „Sony” fotografijos apdovanojimų” finalininkų

Paskelbtas didžiausio pasaulyje fotografijos konkurso „Pasauliniai „Sony” fotografijos apdovanojimai” finalininkų sąrašas, į kurį pateko ir lietuvis fotografas Karolis Janulis. Fotografo darbas „Gyvybės medis” į finalą pateko atviroje kategorijoje „žmogaus” tematinėje srityje ir toliau varžysis dėl geriausiojo vardo.

????????

Karolis Janulis. „Gyvybės medis”

Dėmesį prikaustanti lietuvio fotografija buvo atrinktas iš 230 103 darbų, kuriuos konkursui pateikė 186 pasaulio valstybių fotografai. Tai yra didžiausias dalyvių skaičius per visą devynerių metų konkurso gyvavimo istoriją. Lyginant su praėjusiais metais, šių metų konkursui pateiktų darbų skaičius išaugo net 33 procentais. Nuo pirmųjų „Pasaulinių „Sony” fotografijos apdovanojimų”, įvykusių 2007 metais, jo organizatoriai iš viso sulaukė daugiau nei milijono fotografijos darbų. Dėmesys kokybei ir fotografijos meno puoselėjimui įtvirtino konkursą tarp prestižiškiausių ir labiausiai vertinamų fotografijos konkursų visame pasaulyje.

Iš Klaipėdos kilęs, šiuo metu Vilniuje gyvenantis fotografas Karolis Janulis (35 m.) savo darbais siekia provokuoti žiūrovą ir meta iššūkį vizualiai suvokiamiems ir įsisavinamiems kasdienio gyvenimo vaizdiniams, kurie yra įprasti ir gerai pažįstami. Naudodamasis skraidyklių (dronų) technologijomis, fotografas mus supančią tikrovę pristato iš paukščio skrydžio ir kviečia susipažinti su dar nematytais vaizdais. Nuo 2015 m. K. Janulis įgyvendina projektą „Būnant paukščiu”, sulaukusį išskirtinio dėmesio tiek nacionalinėje, tiek tarptautinėje žiniasklaidoje. Fotografas taip pat veda seminarus, kuriuose dalinasi žiniomis ir patirtimi apie dronų technologijų ir fotografijos galimybes.

„Būti nominuotam „Pasauliniuose „Sony” fotografijos apdovanojimuose” išties yra didelė garbė. Tai suteikia dar daugiau pasitikėjimo ir įkvėpimo pradėti naujus bei įdomius fotografijos projektus, leisiančius dar giliau pažvelgti į pasaulį paukščio akimis ir atrasti naujus jo aspektus”, – teigė Karolis Janulis.

K. Janulis toliau varžysis dėl galimybės laimėti atviroje kategorijoje „žmonių” tematinėje srityje bei sieks metų geriausiojo atviros kategorijos fotografo vardo ir 5000 JAV dolerių piniginio prizo. Konkurso rezultatai bus paskelbti balandžio 21 dieną iškilmingos ceremonijos metu Londone. Tarptautinės teisėjų komisijos dėmesio susilaukęs K. Janulio darbas bus įtrauktas į „Pasaulinių „Sony” fotografijos apdovanojimų” fotografijos darbų albumą, o balandžio – gegužės mėnesiais bus eksponuojamas 2016 metų „Pasauliniams „Sony” fotografijos apdovanojimams” skirtoje parodoje Londone. Parodoje taip pat bus demonstruojama pirmoji didelė meninės fotografijos kūrėjų dueto „RongRong & inri” ekspozicija Europoje, jie apdovanojimų ceremonijos metu bus pagerbti už išskirtinį indėlį į fotografijos meną.

„Pasaulinių „Sony” fotografijos apdovanojimų” tikslas – atrasti ir apdovanoti geriausius praeitų metų šiuolaikinės fotografijos darbus. Konkursas susideda iš keturių kategorijų – profesionalų, atviros, jaunimo ir studentų, suteikiančių galimybę skirtingą patirtį turintiems fotografams dalyvauti konkurse ir būti įvertintiems.

Leave a Reply