Fotogalerijoje – Romano Piatkovkos fotografijų paroda

Rugsėjo 9 d., penktadienį, 18 val. Klaipėdos fotografijos galerijoje (KKKC Parodų rūmai, Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma Romano Piatkovkos (Roman Pyatkovka, Ukraina) fotografijų paroda, kuratorius – Darius Vaičekauskas.

Roman_Pyatkovka_Games-of-Libido_2

Romanas Piatkovka. Iš ciklo “Libido žaidimai”. 

Romanas Piatkovka gimė 1955 metais Charkove, Ukrainoje. Jis yra vienas iš žinomiausių Ukrainos konceptualių fotografų, labiausiai siejamas su Charkovo meninės fotografijos mokykla. R. Piatkovka vienas iš pirmųjų kvestionavo bei ginčijo vyraujantį socialistinio realizmo stilių aštuntojo dešimtmečio pradžioje Sovietų Sąjungoje. Tuo metu tai buvo sovietinės fotografijos ir kino dominantė, prieš kurią aršiai kovojo to meto jaunieji konceptualistai. Skirtingai nei socialistinis realizmas, kuris vaizdavo darnios komunistinės visuomenės scenas, fotografai iš Charkovo mokyklos ginčijo vyraujantį status quo su socialiai sudėtinga šiuolaikine fotografijos estetika. To meto autoriai kūrė fotografijos kaip neestetinio dokumento koncepciją, „sukonstruotos realybės” fenomeną, „blogos kokybės” kaip estetikos kategoriją, ir savo kūryboje dažnai naudojo nuogą kūną kaip socialinį protestą. R. Piatkovka naudodamas kelių vaizdo sluoksnių perdangas ir rankomis apipaišytas fotografijas padėjo apibrėžti šį naują stilių, kuris ir toliau plėtė meninės fotografijos ribas net ir meniškai laisvesniu Perestroikos laikotarpiu. 1989 metais R. Piatkovka įstojo į Nacionalinę Ukrainos fotomenininkų draugiją.

Roman_Pyatkovka_Schemes

Romanas Piatkovka. Iš ciklo “Schemos”.

Klaipėdos fotografijos galerijoje rengiamoje R. Piatkovkos parodoje pristatomos kelios autoriaus fotografijų serijos: „Atminties sumuštiniai”, „Schemos”, „Libido žaidimai”, „Soviet Photo”, „Ukraine, Conspirology”.

Romanas Piatkovka – fotografas, dėstytojas, kūrybinio susivienijimo „Ukrainos fotografinė alternatyva” koordinatorius, Nacionalinės Ukrainos dailininkų sąjungos narys. Jo kūrybinėje biografijoje daugiau kaip šimtas parodų: individualių ir grupinių, tiek Ukrainoje, tiek užsienyje. Dalyvavo tarptautiniuose fotografijos festivaliuose: „Les Recontres d’Arles” Prancūzijoje; Pingjao Kinijoje; „FotoFest” Hiustone, JAV; tarptautinėje bienalėje Roterdame, Nyderlanduose, ir kt. 2013 m. pelnė „Sony World Photography Awards” prizą ir Geriausio metų konceptualaus fotografo vardą. Romano Piatkovkos kūrybai skirta daugybė publikacijų fotografijos leidiniuose. Fotografijos saugomos Rusijos, Italijos, Vokietijos ir JAV muziejuose bei privačiose kolekcijose.

Parodos kuratorius Darius Vaičekauskas, organizatorius – Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius.

Paroda veiks iki 2016 m. lapkričio 13 d.

Leave a Reply