Bibliotekoje pristatomas Dovilės Dagienės fotografijų albumas

Dovilės Dagienės albumas „Čia tada, ten dabar / Here Then, There Now“.
Dovilės Dagienės albumas „Čia tada, ten dabar / Here Then, There Now“.

2022 m. birželio 16 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Konferencijų salėje vyks Dovilės Dagienės fotografijų albumo „Čia tada, ten dabar / Here Then, There Now“ pristatymas (sudarytoja D. Dagienė). Renginyje dalyvaus autorė, dailininkas Gytis Skudžinskas ir fotomenininkas Remigijus Treigys. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Meninio tyrimo „Čia tada, ten dabar“ kūrybiniai ieškojimai, prasidėję nuo siekio atrasti ir išreikšti savitą laiko, laikiškumo raiškos būdą fotografijoje, autorę atvedė prie kūrybinio eksperimento, kuriuo bandoma perteikti temporalumą ir neapgręžiamą fizinio laiko tėkmę ribotomis statiškos plokštumos priemonėmis. Kiekviename dvigubos ekspozicijos atspaude saulės spindulių šviesa yra užfiksuota su aštuonių minučių tarpu. Serijos fotografijos yra vienetiniai (negatyvo neturintys) atspaudai, išgauti panaudojant sidabro želatininį popierių ir įvairias didelio formato kameras, optiką ir tiesioginę saulės spindulių skleidžiamą šviesą.

„Praeitis yra palikusi savo atvaizdus literatūriniuose tekstuose – taip, kaip šviesa palieka atspaudus fotografinėje plokštelėje. Tik ateitis turi pakankamai aktyvių reagentų, galinčių tokius atspaudus tobulai išryškinti.“ (André Monglond (1930), op. cit. in Walter Benjamin, The Arcades Project, Cambridge: Belknap).

Dovilė Dagienė–DoDA – menininkė, fotografė, gyvenanti ir kurianti Vilniuje. 2020 m. Vilniaus dailės akademijoje baigė doktorantūros studijas ir apgynė meno daktaro laipsnį. Pratarmę anglų kalba parašė švedų rašytojas Ulf Peter Hallberg (vertė Tomas Čiučelis), kuris Lietuvoje geriausiai žinomas dėl savo knygos „Europos šlamštas“. Albumo dailininkas: Gytis Skudžinskas. Albumą išleido: Lietuvos fotomenininkų sąjungos fotografijos fondas.

Dovilė Dagienė. Du paukščiai, dvi Saulės. Nida, 2019.
Dovilė Dagienė. Du paukščiai, dvi Saulės. Nida, 2019.

Daugiau apie autorę: https://www.doda.lt.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos informacija

Leave a Reply