Palangoje – velykinės dirbtuvės „Margutis – pavasario sukutis“

Artėjant šv. Velykoms, balandžio 3–7 dienomis Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus rengia kūrybines dirbtuves, kurių dalyviai galės išmokti velykinius margučius dailinti tradiciniais būdais ir simboliais. Didįjį penktadienį dirbtuves rengs tautodailininkė, sertifikuota meistrė Jurgita Treinytė. Ikimokyklinėms ir pradinių klasių grupėms siūloma atskira programa.

Tautodailininkė Jurgita Treinytė. Organizatorių archyvo nuotr.
Tautodailininkė Jurgita Treinytė. Organizatorių archyvo nuotr.

Velykos – viena seniausių ir svarbiausių švenčių, skelbianti pavasarį ir atgimimą. Grįžtantys paukščiai parneša naujo laiko gyvybę. Pamenate pasaulio sukūrimo mitą, kuriame pats svarbiausias buvo milžiniškos anties kiaušinis?

„Nuo seno Velykoms marginami kiaušiniai. Margučius margindavo augaliniuose dažuose, tuomet juos skutinėdavo arba dar prieš dažymą numargindavo vašku. Susitikę pakalbėsime, ką įvairūs raštai pasakoja: atrodytų, visas vaško piešinys susideda iš brūkšnelių ir taškelių, tačiau jų deriniais galima išrašyti skirtingus ženklus ir taip užkoduoti skirtingas reikšmes. Net dažų spalvos parinkimas turi savo reikšmę. Nusimarginę kiaušinius, imsimės žaidimų. Senovinių ir naujai sugalvotų: ridensime mediniu loveliu, suksime, nešime, ieškosime, net mėginsime kiaušinį vertikaliai pastatyti“, – intriguoja tautodailininkė Jurgita Treinytė ir priduria, kad sumaniausių ar laimingiausių laukia saldūs prizai.

Kadangi Jono Šliūpo muziejus vis dar uždarytas renovacijai, edukacinės dirbtuvės balandžio 3–7 d. vyks muziejaus kieme esančiame pastate, Vytauto g. 23A, Palanga (patekimas – iš Jono Šliūpo gatvės).

Balandžio 7 d., penktadienį, 15 ir 17 val. dirbtuvėse individualiems lankytojams ir šeimoms su tautodailininke, sertifikuota meistre Jurgita Treinyte marginsime kiaušinį, klausysime pasakojimų ir išbandysime savo sėkmę. Kviečiame visus dalyvius atsinešti po du kietai virtus kiaušinius.

Balandžio 3–6 d. edukaciniai užsiėmimai – kiaušinių marginimas su muziejaus specialistais – ikimokyklinėms ir pradinių klasių grupėms. Į užsiėmimą vaikus kviečiame atsinešti po du kietai virtus kiaušinius. Užsiėmimų tikslus laikas ir trukmė derinami registracijos metu. Vietų skaičius ribotas.

Užsiėmimų kaina – 2 eurai. Registruotis prašome tel. 8 622 30057 arba el. paštu j.sliupo.muziejus@lnm.lt.

Jono Šliūpo muziejaus informacija

Leave a Reply