Lietuvos jūrų muziejaus audiogidas prabyla aktoriaus Dariaus Meškausko balsu

Lietuvos jūrų muziejus, išlaikydamas lyderiaujančio šalyje muziejaus pozicijas, ir ne sezono metu siūlo naujas paslaugas lankytojams, kurios padės geriau pažinti įvairialypę ekspoziciją.

Lietuvos jūrų muziejaus audiogidu „Jūra ne tik ošia“ galima pasinaudoti dviem būdais. Alfonso Mažūno nuotr.
Lietuvos jūrų muziejaus audiogidu „Jūra ne tik ošia“ galima pasinaudoti dviem būdais. Alfonso Mažūno nuotr.

Šiemet kiekvieno lankytojo muziejuje laukia asmeninis audiogidas „Jūra ne tik ošia“. Virtualus, modernus, bet prabylantis šiltu ir lengvai atpažįstamu garsaus teatro ir kino aktoriaus Dariaus Meškausko balsu. 

Pasak įstaigos vadovės Olgos Žalienės, Lietuvos jūrų muziejus siekia išlikti populiariu, moderniu ir dinamišku tiek ekspozicijų turiniu, tiek jų komunikavimo formomis. Analizuojant lankytojų aptarnavimo patirtis ir lankytojų apklausose išsakytą nuomonę išryškėjo audiogido po LJM jūrų gamtos ir laivybos istorijos ekspozicijas poreikis.

„Naudodamasis audiogidu, lankytojas turi daugiau privatumo ir autonomiškumo, – mano ilgametė muziejaus vadovė. – Sekdamas audiogidą, lankytojas ekspoziciją pažįsta patogiu jam tempu, turi laisvę keisti maršrutą, pakartoti ar dar kartą išklausyti informaciją. O svarbiausia – audiogide yra žymiai daugiau informacijos.“

Mažėjant ekspozicijas aptarnaujančių darbuotojų skaičiui, audiogidas pavaduoja muziejininkus. Siekiant, kad įrenginys būtų patogus, jį testavo Klaipėdos miesto pagyvenusių žmonių asociacijos nariai. Audiogidas gali būti pritaikomas ir plačiau: kaip pagalba silpnesnį regėjimą turintiems lankytojams, jo turinys gali būti naudojamas edukacinėje veikloje, organizuojant intelektinius žaidimus, viktorinas.

 Audiogidu galima pasinaudoti dviem būdais: prie įėjimo pasiimti iPod įrenginį ir klausytis informacijos, taip pat galima ekspozicijoje skenuoti prie eksponatų esančius QR kodus savo mobiliaisiais įrenginiais. Lankytojas nėra įpareigotas klausytis vientisos informacijos visoje ekspozicijoje, galima pasirinkti, apie kokius eksponatus norės sužinoti daugiau.

Apie trečdalį Lietuvos jūrų muziejaus lankytojų yra užsieniečiai, ypač daug – iš Latvijos. Todėl audiogidas parengtas lietuvių, latvių ir anglų kalbomis. 

Projektą „Jūra ne tik ošia“ parėmė Lietuvos kultūros taryba.

Lietuvos jūrų muziejaus informacija

Leave a Reply