KKKC Parodų rūmuose – semiotika ir praktinės spalvų dirbtuvės

Kovas KKKC Parodų rūmuose ypatingas: atidarytos dvi naujos parodos, pradėtos vykdyti meno terapijos, o paskutinysis šio mėnesio savaitgalis bus skirtas menui ir semiotikai.

Kovo 25 d., penktadienį, 17.30 val. kviečiame į nemokamą semiotikos seminarą, kurį ves KU anglų filologijos absolventas, VU semiotikos magistrantas Aleksej Baješ.

Seminaro metu susipažinsime su ženklu ir jo sandara, sužinosime, kokia įtampa atsiranda tarp ženklo raiškos (būdo, kaip jis reiškiasi mums) ir reikšmės (ką mes suprantame patirdami tam tikrą ženklą). Taip pat apžvelgsime skirtumą tarp natūraliojo ir meno pasaulio, mėginsime suvokti, ką ši skirtis mums suteikia patiriant meno kūrinius ir kam ji reikalinga. Susipažinsime su ženklų sistemomis, kurios supa mus kasdien ir kurios pernelyg dažnai mums yra „aiškios“ tokiomis nebūdamos.

Lektorius supažindins su meno istoriko bei meno teorijos kūrėjo ir plėtotojo Heinricho Wolfflino sąvokomis iš veikalo „Pamatinės meno istorijos sąvokos“, trumpai pristatys šio veikalo atsiradimo kontekstą bei pagrindinę kritiką. Antroje seminaro dalyje kartu su moderatoriumi bandysime šias sąvokas pritaikyti, nagrinėsime judesio ar jo nebuvimo reikšmę mene, analizuosime, ką meno kūriniuose galime apmąstyti ir ko ne, bei tokiu būdu išplėsime suvokimą apie meno kūriniuose vaizduojamą judesį ir statiką. Šio seminaro metu stengsimės suprasti atvaizdo kaip judesio ir atvaizdo kaip laiko skirtumus bei panašumus ir kokiu būdu tai padės mums išplėsti pagavos lauką.

Kovo 26 d., šeštadienį, 13 val. kviečiame į KKKC Meno kiemo dirbtuvėse (Daržų g. 10, Klaipėda) vyksiančias praktines spalvų pažinimo dirbtuves su Rodionu Petrovu.

Kūrybinės dirbtuvės su tapytoju Rodionu Petrovu skirtos norintiems susipažinti su tapyba, eksperimentuoti su potėpiais ir laisvų rankų judesiais. Dirbtuvių lankytojai savas mintis perkels ant drobės, kurs abstraktų paveikslą ir atras teptukų ir dažų galios santykį. Menininkas kviečia atrasti savo potėpių unikalumą, švelnių spalvų gamas ir naujus piešimo įgūdžius, kurių turime kiekvienas. Kūrėjas pasidalins savo tapymo ypatumais, patirtimi ir pagalba piešiant.

Užsiėmimo kaina – 6 eurai, kūrybai reikalingomis medžiagomis dirbtuvių dalyviai bus aprūpinti. Dalyvių registracija – ČIA.

Renginių metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti viešinami įvairiose medijos priemonėse.

Esant karantino ribojimams, lankytojų prašoma laikytis saugumo reikalavimų.

Leave a Reply