KKKC Meno kieme – kūrybinių dirbtuvių ciklas „Meno šeštadieniai“

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kiemo dirbtuvėse (Daržų g. 10, Klaipėda) 2022-ųjų vasario ir kovo šeštadieniai skirti kūrybinei veiklai ir tęstinei pažinčiai su menininkais – dirbtuvių rezidentais.

KKKC archyvo nuotr.
KKKC archyvo nuotr.

Žiemos pradžioje jau atšventę įkurtuves vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse, trys KKKC Meno kiemo  rezidentai: grafikė, iliustratorė Diana Monkevičiūtė-Rakauskienė, menininkė Aglaja Ray ir tapytojas Rodionas Petrovas vėl kviečia miesto bendruomenę į svečius kartu ieškoti kūrybinio įkvėpimo.

Dirbtuvėse „Meno šeštadieniai“ išbandysime naujus saviraiškos būdus, nesvarbu, ar mokysimės naujos rankdarbio technikos, ar išsitepsime pirštus kvepiančiais aliejiniais dažais. Mūzai prisivilioti užsukite pasižvalgyti po Parodų rūmų ekspozicijas, o pagauti inspiracijos susitikime kūrybinėse dirbtuvėse.

Vasario 19 d., šeštadienį, 13 val. praktinės spalvų pažinimo dirbtuvės „Spalvos kontekstai“ su Rodionu Petrovu. Kūrybinės dirbtuvės skirtos norintiems pažinti, kaip paletėje sukuriama spalvų sistema tapybos darbui, kaip keičiasi spalvos ir kontekstualizuojasi skirtingi atspalviai maišant dažus ir tapant jais ant drobės, kokią įtaką daro spalvinė aplinka skirtingų spalvų suvokimui.

Vasario 26 d., šeštadienį, 12 val. odinio knygos skirtuko dirbtuvės su Diana Monkevičiūte-Rakauskiene. Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai susipažins su geometrinio, augalinio, jūrinio ornamento kūrimo ypatybėmis, susikurs savąjį ir jį išraižys linoraižinio technika. Dalyvių sukurtos ir ornamentais papasakotos istorijos spaudžiant persikels ant odinio knygos skirtuko.

Kovo 5 d., šeštadienį, 12 val. „Iškoduoti ™: menas mąstyti” – tarpdisciplininis menas ir jo praktika su menininke Aglaja Ray.

I dalis: Aglaja Ray pristatys savo tarpdisciplininio meno praktikas: „Technoteologija” (2020), „Transhumanizmas ir dirbtinė amžinybė” (2020), „Nanotechnologijų chimeros: fantastikos žanro sunykimas” (2021) bei „Lenktynės su kiborgais” (2022). Užsiėmimo metu išgirsite naudingų patarimų, į ką derėtų atsižvelgti kuriant savo tarpdisciplininio meno projektą. 

II dalis: bendro tarpdisciplininio įvykio kūrimas. Naudojant tris medijas (kūnas / video / materija) bus kuriamas bendras šiuolaikinio meno kūrinys. 

Apie menininkus

Diana Monkevičiūtė-Rakauskienė – grafikė iliustratorė. Baigė Kauno dailės gimnaziją, vėliau – Vilniaus dailės akademiją, šiuo metu Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuoja dailės terapiją. Nuo paauglystės savo kūrybos žiniomis dalinosi su kitais vesdama dailės užsiėmimus. 

Menininkės kūryboje svarbi ornamentika. Autorė ornamentus kuria iš to, ką mato aplinkui – ją įkvepia fachverkinių namų architektūrinis žaismas, Baltijos jūros augmenija, gyvūnija, pramoninių rajonų kaminų dryžiai, krovininių laivų bokštai ir visa kita, ką menininkė atranda gyvendama Klaipėdoje.

Aglaja Ray (Eglė Tamulytė, g. 1988 m.) Vilniaus dailės akademijoje 2012 m. įgijo grafikos bakalauro laipsnį, 2020 m. – magistro laipsnį. 2016 m. Lietuvos kultūros ministerijos jai suteiktas oficialus meno kūrėjos statusas. 2016 m. laimėjo prestižinę Ary Stillman premiją. Menininkė yra pristačiusi per 60 personalinių ir grupinių parodų Lietuvoje ir visame pasaulyje. Jos kūryba tyrinėja santykį tarp technologijų ir teologijos, darbai varijuoja nuo abstrakcijos iki konceptualios iliustracijos. Aglaja Ray save pristato kaip tarpdisciplininio meno kūrėją.

Rodionas Petrovas (g. 1985 m.) Vilniaus dailės akademijoje 2011 m. įgijo dailės magistro laipsnį. 2011 ir 2013 m. JCE Bienalės laureatas, 2012, 2013, 2014 m. – „Jaunojo tapytojo prizo” finalininkas. Surengė 12 personalinių parodų ir dalyvavo daugiau kaip 30 grupinių parodų Lietuvoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Austrijoje, Rusijoje, Vengrijoje, Slovakijoje ir Kinijoje.

Kūrybinės dirbtuvės „Meno šeštadieniai“ KKKC Meno kieme:

Vasario 19 d., šeštadienį, 13 val. praktinės spalvų pažinimo dirbtuvės „Spalvos kontekstai“, lektorius – Rodionas Petrovas (rekomenduojamas dalyvių amžius – nuo 16 metų).

Vasario 26 d., šeštadienį, 12 val. odinio knygos skirtuko dirbtuvės, lektorė – Diana Monkevičiūtė-Rakauskienė

Kovo 5 d., šeštadienį, 12 val. „Iškoduoti ™: menas mąstyti” – tarpdisciplininis menas ir jo praktika su menininke Aglaja Ray.

Kūrybai reikalingomis medžiagomis dalyviai bus aprūpinti.

Dalyvių skaičius ribotas, būtina registracija – ČIA.

Dirbtuvių bilieto kaina:

Vasario 19 d. ir kovo 5 d. – 12 Eur / asm. Trukmė 3 val.

Vasario 26 d. – 4 Eur / asm. Trukmė 1,5 val.

Bilietą kviečiame įsigyti dirbtuvių metu KKKC Parodų rūmų kasoje.

Gero šeštadienio!

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti viešinami įvairiose medijos priemonėse.

Esant karantino ribojimams, lankytojų prašoma laikytis saugumo reikalavimų.

Leave a Reply