Europos archeologijos dienos Lietuvoje vyks jau penktąjį kartą: nemokamų renginių programa

Birželio 16–18 dienomis Lietuvos nacionalinis muziejus penktąjį kartą kvies visoje Lietuvoje minėti Europos archeologijos dienas. Programa https://lnm.lt/archeologijos-dienos/. Europos archeologijos dienų renginiai yra nemokami, į kai kuriuos būtina išankstinė registracija.

Šiais metais renginyje dalyvauja daugiau nei 25 dalyviai iš visos Lietuvos. Gausi programa kvies apžiūrėti parodas, dalyvauti edukacijose, prisijungti prie ekskursijų, klausyti paskaitų, dalyvauti piliakalnių tvarkymo akcijose ir žygiuose. Nemokami renginiai vyks visose Lietuvos apskrityse, todėl skelbdami programą organizatoriai ragina pasidomėti, kokie renginiai vyks jūsų krašte.

Europos archeologijos dienos yra archeologijos mokslą ir archeologinį paveldą pristatantis tarptautinis renginys, kurį inicijuoja Prancūzija. Prie jų organizavimo kasmet yra kviečiamos prisijungti įvairios organizacijos ir įstaigos, specialistai, dirbantys archeologinio paveldo tyrimų, išsaugojimo ir populiarinimo srityse.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

„Tapę oficialiais šios prancūzų iniciatyvos atstovais Lietuvoje daug dirbome, kad suburtume organizatorių ir dalyvių bendruomenę. Kasmet vis gausesnę renginių programą pasiūlančios Europos archeologijos dienos šiemet ir vėl maloniai džiugina tiek didžiuosiuose miestuose, tiek regionuose, todėl pažinti be galo įdomų mūsų šalies archeologinį paveldą bus galima būnant bet kuriame Lietuvos kampelyje, o veiklų įvairovė leis visiems atrasti savo pomėgius atitinkančių užsiėmimų”, – džiaugiasi Europos archeologijos dienų Lietuvoje iniciatorė, Lietuvos nacionalinio muziejaus vadovė dr. Rūta Kačkutė.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Europos archeologijos dienų savaitgalį Lietuvoje vyks daugiau nei pusšimtis nemokamų renginių: Vilniuje amatininkai kvies išmokti pasigaminti juvelyrinį dirbinį, verpti vilną, austi, dirbti su oda, Dieveniškių istoriniame regioniniame parke bus organizuojama Poškonių ir Senųjų Miežionių pilkapynų tvarkymo talka, šeimos prie Kauno pilies galės išmėginti viduramžių žaidimą kvirkatą ir išvysti net 1500 metų senumo pincetą, Palangos paplūdimyje Jono Šliūpo muziejus tradiciškai pakvies į inscenizuotą archeologinę perkasą, kur smėlio kastuvėlius bus galima išmainyti į archeologo įrankius, Biržų pilyje bus galima išvysti laikinai sugrįžusią Radvilų patranką, pasivaikščioti po pilies rūsį, mėgstantieji aktyviau leisti laisvalaikį galės leistis į dviračių žygį su archeologu po Berčiūnų ir Papušių archeologinius paminklus, pėsčiųjų žygį su archeologu ir gamtininku, kad atrastų Videniškių archeologinį paveldą, o Rietave – į fotografijos ekspediciją profesionaliems ir mėgėjams fotografams po aplinkines archeologines vietas. Oficialus šių dienų organizatorius kaip kasmet pasiūlys gausiausią renginių programą ir kvies praleisti savaitgalį šurmuliuojančiame Senojo arsenalo kieme.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Europos archeologijos dienas Lietuvos nacionalinis muziejus organizuoja kartu su partneriais – Lietuvos archeologijos draugija, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu, Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos ir Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutu.

Lietuvos nacionalinio muziejaus informacija

Leave a Reply