Etnokultūros centre – Dainų klubas, lopšinės ir gorčiaus pynimas

Klaipėdos etnokultūros centras (Daržų g. 10) po vasaros atostogų atnaujina tradicines veiklas ir kviečia į Dainų klubą, mokytis lopšinių bei savo rankomis nusipinti šiaudinį gorčių.

Etnokultūros centro archyvo nuotr.
Etnokultūros centro archyvo nuotr.

TRADICINIS PYNIMAS. ŠIAUDINIS GORČIUS

Rugsėjo 23 dieną, 18 val. Klaipėdos etnokultūros centras kviečia pasimokyti nykstančio pynimo amato ir savo rankomis nusipinti indą iš ruginių šiaudų bei vytelių. Edukacijos metu pinsime nedidelį gorčių arba kraitelę, pintinėlę, sėtuvę ar sykelį rudens gėrybėms sudėti. Taip pat sužinosime, kaip vietoje vytelių reikėtų pasiruošti bei perpinti šiaudus pušinėmis šaknimis.

Kažkada daugelį pintų daiktų žmonės mokėjo pasigaminti patys, kai kada reikiamą indą įsigydavo turguje iš amatininkų. Vienas iš mažiausių buityje naudotų pintų indų buvęs gorčius – skysčių ar birių produktų tūrio matas, naudotas ne tik atseikėjimui, bet ir birių produktų laikymui.

Užsiėmimą ves archeologė, amato rekonstruktorė Simona Vatinaitė. Edukacija mokama. Būtina registracija tel. (8 46) 410108. Dalyvių skaičius ribotas.

ATNAUJINAMA DAINŲ KLUBO VEIKLA!

Antradieniais 18 val. Klaipėdos etnokultūros centre vėl skambės tradicinės lietuvių liaudies dainos. Etnocentras kviečia į šiltus, skambius ir tradicinių dainų sklidinus Dainų klubo vakarus. Užsiėmimuose laukiami visi besidomintys ir norintys išmokti tradicinių lietuvių liaudies dainų – nėra reikšmingas nei amžius, nei dainavimo patirtis.

Dainų klube kartu mokysimės dainuoti visų Lietuvos etnografinių regionų dainas. Dainų tematiką ir žanrus rinksimės atsižveldami į metų kalendorių. Dainuosime tradicinių švenčių bei darbų dainas ir pamažu apsuksime metų ratą.

Prisijungti prie jau susiformavusio dainininkų būrio galite bet kurį antradienį. Pirmasis susitikimas – rugsėjo 21 d. 18 val.

Užsiėmimus ves Loreta Stoliarovienė. Renginiai nemokami. Būtina registracija tel. (8 46) 312113.

LOPŠINĖS IR ŽAIDINIMAI

Antradieniais 10 val. Klaipėdos etnokultūros centras kviečia besilaukiančias ir kūdikius auginančias šeimas mokytis tradicinių lopšinių ir žaidinimų. Šiais užsiėmimais siekiame sugrąžinti tradicinių kūrinėlių, skirtų mūsų mažiesiems, skambėjimą namuose. Taigi tai, ką veikiame jų metu, yra skirta išmokti ne vaikui, o tėveliams ar kitiems vyresniesiems. Mokomės, kokiomis melodijomis ir žodžiais palydėti mažylius į miego pasaulį, kokius tradicinius kūrinėlius pasitelkti norint juos nuraminti, prajuokinti, pažaidinti ir kartu lavinti jų klausą, ritmo pojūtį bei stiprinti tarpusavio ryšio glaudumą. O kol tėveliai mokosi, vaikučiai smagiai leidžia laiką bendraamžių draugijoje.

Pirmasis užsiėmimas – rugsėjo 21 d. 10 val. Trukmė – 45 min.

Užsiėmimus  ves etnomuzikologė Loreta Dargužienė. Renginiai mokami. Daugiau informacijos ir registracija tel. (8 46) 312113

Dalyvavimas Etnokultūros centro renginiuose – tik su galimybių pasu.

Etnokultūros centro informacija

Leave a Reply