Lietuviško dizaino dešimtukas: sodas ir daržas

Šį kartą turime puikią lietuviško dizaino sodo ir daržo kolekciją. Viskas – nuo koncepto iki produkto – pagaminta Lietuvoje, tad kol kiti dar tik purena dirvą pavasariniams sodinukams, mes jau skiname lietuviško dizaino derlių ir puikiai leidžiame laiką sode.

Gausios kolekcijos flagmanais pasirinkome tikrus lietuviškus gardenus, sukurtus OKIIKO dueto. Šie paskui save veda dar visą būrį lietuviškų daiktų, vienaip ar kitaip įkvėptų sodo, daržo ir šiuo metu bundančios gamtos.

01

OKIIKO s o d a i / g a r d e n a i

www.okiiko.eu

Kartais, kai pavargsti nuo viso pasaulio dizaino, tu tiesiog gali nueiti į savo s o d ą ir pasiimti kažką savo kūnui ir sielai, mano OKIIKO dizaineriai Laura Tulaitė ir Eivaras Rastauskas, sukūrę aksesuarų-gardenų kolekciją, įkvėptą pavasario ir sodo temų. Šviesūs, tamsūs, spalvoti – įtinkantys visų skoniams.]

Fotografė Raimonda Vysnia

Drabužiai „D.efect“/Eglė Žiemytė

Grimas Laura Kreivytė

Modelis Monika Ja

02

Inovatyvūs suvenyrai: lietpalčiai „Nida raincoat“ 

www.facebook.com/nidaraincoat

2_1

Pamiršk gintaro karolius, molio puodynes ar jūros kriaukles, nes dabar suvenyrai yra ne tik šiuolaikiški, bet ir funkcionalūs. Naujas produktas iš lietuviškų suvenyrų arsenalo – rankų darbo lietpalčiai-žemėlapiai „Nida raincoat“, sumąstyti Vilniaus dailės akademijos „Grupės E“, dizaino studentų, ilgas vasaros dienas leidusių Nidos meno kolonijoje. Subalansuoti Nidos kopoms, bet puikiai tinkantys ir festivaliams, miškams, pelkėms bei sodams. Lietpalčiai, skirti parduoti, jau kabo „Lithuanian Design Block_“ dizaino galerijoje Vilniuje.

03

Denio Kuchtos marškinėliai „Kilpa“

www.deniskuchta.com

4 nemo3-m

Akivaizdu, geriau kilpa ant maikės, nei ant kaklo… Prieš keletą metų vilniečio grafikos dizainerio Denio Kuchtos sukurtų originalių limituoto tiražo marškinėlių „Noose“ (liet. kilpa) pasirodymas baigėsi pašėlusia TWODICKS fotografų fotosesija slaptoje sodyboje, objektyvui prasinešus ir per privatų baseiną, ir per pomidorų šiltnamį. Marškinėliai, tinkantys viskam: gatvei, sodui, šiltnamiui. Ir net vietoje pižamos.

Nuotraukos TWODICKS

04

„Spindi Jewellery“ sagė-morka

www.spindijewellery.com

3 morka

Morka atlape!? O ką? Juk daržovė ant švarko tikrai daro įspūdį. Tad jeigu po žiemos trūksta vitamin, įsisek rankų darbo sagę-morką tiesiai iš dizainerės Sandros Malaškevičiūtės daržo.

05

Varlytės džentelmenams „Precizus“

www.precizus.com

5 DSC_9876

Gal „varlyčių“ pietums ar vakarienei? Gurmaniško skonio varlytės kuriamos tik iš kruopščiai atrinktų natūralių audinių: šilko, medvilnės ir lino, o jų kūrėjai sako, kad šiuolaikinėje aprangoje svarbiausia yra išskirtinės detalės, kurios akcentuoja charakterį. Tad jų pasirinkimas kurti tik išskirtines varlytes rodo, jog jie turi vieną tikslą – suteikti galimybę išsiskirti iš kitų.

Redos Mickevičiūtės nuotr.

06

Rankų darbo ledinukai „TU-TU“

www.tutu.lt

6 2MARCH_Jollypop_garden-berry-lollipop

Rankų darbo geros nuotaikos užtaisai ant pagaliukų, tinkantys ir vaikams, ir suaugusiems, ir net veganams. Jie niekada nebus identiški, o jų pakuotės – tokios gražios, kad net gaila valgyti… Žaliasis „Gaivus obuolys“ – saldžiarūgštė klasika gamtos išsiilgusiems miestiečiams. Raudonieji „Juodieji serbentai“ – vaisinis krūmelis su tikromis lietuviškomis džiovintomis uogomis. Geltona „Saldi pupelė“ – tikra kavos pupelė, stūksanti vanilės kvapniųjų kriptokarijų debesyje ir slepianti kalnų mineralus Himalajų druskos kristalų pavidalu.

Electromagnetico.lt nuotr.

07

100% lietuviška: daiktai iš vilnos

www.nesalta.lt

Viskas, ko reikia, kad nesušaltum per ilgus pasisėdėjimus sode net ir vėsų pavasario vakarą. Viskas iš vilnos, sumanyta ir pagaminta Lietuvoje: šaliai, apsiaustai, pledai, apklotai. Tereikia išsirinkti savo spalvą ir nuotaiką: gaivią citrininę, o gal raudonų sodo obuolių?..

08

Juozo Brundzos pjaustymo lentelė „Artist“

www.ltdstudio.lt

Maisto gamyba – irgi menas. Štai pjaustymo lentelė, sutverta piknikui sodyboje. Ji nedūžta, nelūžta ir nešipina peilių. Jos forma, pasiskolinta iš dailininkų paletės, yra ypač patogi tiek pjaustant maistą, tiek laikant rankoje. Dizaineris Juozas Brundza jos gamybai pasirinko specialaus didelio tankio polietileną, naudojamą medicinos ir maisto pramonėje, todėl ji itin atspari, higieniška ir visai bekvapė.

09

TADAM! kalafiorai

www.TadamTadam.lt

Cukruoti kalafiorai aukso glajuje, atvykę tiesiai iš dizainerės Deimantės Litvinaitės rūpestingai puoselėjamo TADAM! daržo. Šių kalafiorų skonis sunkiai nusakomas. Teisybę sakant, visai nenusakomas, nes tai – švieži ir gaivūs desertai akims, bet ne gomuriui. Kabinami ant kaklo, TADAM! kalafiorai nustebins ne mažiau nei į švarko atlapą įsegta morka. Skanaus akims!

10

LT-identity kolekcija „Obsceniška“

www.studijalt.eu

10_Foto S. Mac_īiulskas6

Šią dizainerių Jolantos Rimkutės ir Ievos Ševiakovaitės daiktų kolekciją jau galima vadinti lietuviško dizaino klasika. Tai daugeliui dizaino gerbėjų puikiai žinomi kompiuterių ir mobiliųjų telefonų dėklai, pagalvėlės, megztiniai ir kiti daiktai, gausiai dekoruoti lietuviškais augaliniais motyvais. Čia visas rūtų darželis susipina vienoje kolekcijoje.

Leave a Reply