KKKC „DIZAINO MANUFAKTŪROJE” KURS APDOVANOJIMĄ KULTŪROS DARBUOTOJAMS

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) „Dizaino manufaktūra” kviečia visus norinčiuosius registruotis į nemokamas stiklo objektų kūrybines dirbtuves, š. m. lapkričio 6–8 d. vyksiančias Meno kieme. Šiuosyk projekto tema – „Apdovanojimas kultūros darbuotojui”.

Praėjusių metų „Dizaino manufaktūros“ dalyvė Gabrielė Račkauskaitė su savo sukurta stiklo skulptūra. Algirdo Kubaičio nuotr.

Praėjusių metų „Dizaino manufaktūros“ dalyvė Gabrielė Račkauskaitė su savo sukurta stiklo skulptūra. Algirdo Kubaičio nuotr.

Įvairioms Klaipėdos aktualijoms šiemet dedikuotas „Dizaino manufaktūros” projektas kviečia miestelėnus paeksperimentuoti kuriant stiklo objektą, kuris galėtų tapti prizo, teikiamo iškiliausiems miesto kultūros veikėjams bei šios srities darbuotojams, prototipu.

Kas yra kultūra? Kaip suprantame jos atsiradimą, gyvavimą, prasmę ir funkciją? Kokiomis metaforomis gali būti atskleista jos reikšmė? Atsakę į šiuos bei kitus klausimus, „Dizaino manufaktūros” dalyviai kilusias idėjas realizuos eskizais. Tad norintieji dalyvauti šiose dirbtuvėse turi gebėti eskizuoti bet kuria dailės technika arba kompiuterine grafikos programa.

Nors nesusidūrus su meniniu stiklo apdorojimu, jis gali atrodyti pernelyg keblus iššūkis naujokui, specialistai tikina, kad ši medžiaga – tikra atgaiva lakiai vaizduotei. Dirbtuvių metu stiklo menininkės Audronė Andrulevičienė ir Valda Verikaitė supažindins su stiklu bei jo savybėmis, kurios vertinamos tūkstantmečius: stiklas tvirtumu bei ilgaamžiškumu prilygsta marmurui, o iš jo sukurti objektai gali būti blizgūs ir matiniai, skaidrūs ir nepermatomi, įvairiausių spalvų bei faktūrų.

Dalyvių pateiktus eskizus įvertinus kompetentingai komisijai, geriausias sumanymas bus realizuotas Panevėžio meninio stiklo studijoje „Glasremis”: dalyvaujant autoriui, jo sukurtas suvenyras bus pagamintas karšto stiklo technologija.

Norintieji dalyvauti kūrybinėse stiklo dizaino dirbtuvėse prašomi siųsti glaustą informaciją apie save iki š. m. lapkričio 5 d. elektroniniu paštu inga@kkkc.lt, tel. pasiteirauti (8–618)14506.

„Dizaino manufaktūra” – jau ketvirtuosius metus vykstantis KKKC kūrybinių industrijų projektas, aprėpiantis nemokamų seminarų, ekskursijų į gamybos įmones bei savarankiško kūrybinio darbo ciklą.

Šį rudenį jau surengtos „Dizaino manufaktūros” kūrybinės dirbtuvės, skirtos socialinei reklamai, knygos viršelio, audinių dizainui. Šių bei kitų užsiėmimų rezultatai bus pristatyti gruodį KKKC Meno kieme vyksiančioje tradicinėje projekto parodoje.

Leave a Reply