DIZAINO DIRBTUVĖS KVIEČIA LAUŽYTI KALĖDINĖS ATRIBUTIKOS STEREOTIPUS

Kalėdos. Pirmiausia pagalvojate apie stebuklingąjį Jėzaus gimimą bei sakraliąsias apeigas ar regite kalną į margą popierių įvyniotų dėžių ir girdite visuose pasaulio prekybos centruose skambančią teminę muziką? Antruoju atveju būsite užkibę ant popkultūros „blizgių” ir esate kviečiami atnaujinti požiūrį dalyvaudami praktiniuose dizaino mokymuose „Dizaino manufaktūra” Klaipėdoje. Jų šiųmetė finalinė sesija dedikuojama kalėdinių „blizgių”, arba kičinių šventės simbolių, atributikos ir suvenyrų, konversijai į kitokius eglutės žaisliukus.

Esate iš uostamiesčio, domitės dizainu ir norite išmėginti savo kūrybinį potencialą? Dizaino mokymų organizatorė Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra (KEPA) skelbia papildomos grupės registraciją į paskutinę šiemet ciklo „Dizaino manufaktūra” sesiją „Kalėdinės blizgės”, kuri gruodžio 10 d. startuos praktiniais dizaino mokymais Meno kiemo dirbtuvėse (Bažnyčių g. 4), o gruodžio 19 d. bus vainikuota netradicine kalėdine eglute kitų metų atidarymui ruošiamame uostamiesčio „Kultūros fabrike”.

Renginio tikslas – kūrybiškumo skatinimas laužant ir interpretuojant pabodusius kalėdinės dovanos, atributikos bei aksesuarų stereotipus. Šiuolaikiniame industrijos, technologijų ir medijų pasaulyje Kalėdos yra būtinoji kasdienybės kultūros dalis. O jeigu neliktų sakraliosios simbolikos? Tik kičas, dekoratyvumas ir pigus „popsas”, arba „blizgės”? Ar jūs pakankamai stiprūs, kad priimtumėte šį iššūkį? Kūrybinių dirbtuvių „Kalėdinės blizgės” metu vyks garsių vardų, subkultūrų, mados, gatvės meno, populiariųjų prekinių ženklų ir simbolių konversija į kalėdinės eglės žaisliuką, siekiant paversti pseudotradicinę puošybą originaliais „freestyle” tipo kūriniais.

Dirbtuvių dalyvių nuo gruodžio 10 d. laukia trys dienos teorijos ir praktikos – nuo proto šturmo iki finalinių eskizų ir gamybos. Geriausios idėjos bus realizuotos ir eksponuojamos „Eglutės kubu” atidarymo ceremonijoje kūrybos inkubatoriuje „Kultūros fabrikas” gruodžio 19 d. Beje, tą pačią dieną interneto svetainėje www.kulturosfabrikas.lt pradedamas potencialių kūrybos inkubatoriaus „Kultūros fabriko” rezidentų paraiškų priėmimas.

Dizaino seminarai – nemokami. Dalyvių skaičius ribotas. Bus vykdoma atranka. Norintieji dalyvauti praktiniuose dizaino mokymuose prašomi siųsti savo gyvenimo aprašymą elektroniniu paštu info@kkkc.lt iki gruodžio 9 d. 18 val.

Kalėdinių dizaino dirbtuvių idėją remia KEPA vykdomas Europos Sąjungos finansuojamas projektas „Urbanistinės traukos erdvės” (Baltijos jūros regiono programa) ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

1 komentaras

  1. Visai noreciau nuvykti i koki seminara 🙂

Leave a Reply