KKKC „DIZAINO MANUFAKTŪROJE” – MADOS DIZAINO PRADŽIAMOKSLIS

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kieme veikianti „Dizaino manufaktūra” kviečia išmėginti jėgas bendradarbiaujant su lietuviškos drabužių linijos „Motumo” dizainere: registracija į nemokamas tekstilės kūrimo dirbtuves, kuriose laukiami visi norintieji, jau prasidėjo.

„Motumo“ drabužiai

„Motumo“ drabužiai

„Motumo” įkvėpimo semiasi iš gamtos, bet taikosi į skubančio miesto gyventojus. Dizainerės įsitikinimu, drabužis yra kur kas daugiau nei apranga: tai, kas veikia mūsų kūną, veikia ir mūsų vidinį pasaulį. Todėl „Motumo” siūlo organiškų gamtos formų bei griežtos miesto architektūros sintezę, o šiuo metu kuriamą naująją kolekciją tikisi praturtinti ne tik įdomiais audiniais bei originaliomis konstrukcijomis, bet ir žmonių, kurie dėvės šiuos drabužius, idėjomis.

Susipažinę su tvariosios mados principais, dizainerio veiklos specifika bei galimybėmis drabužiui suteikti emocinį užtaisą, „Dizaino manufaktūros” dalyviai kurs audinių raštus be kompiuterio pagalbos. Vietoje skaitmeninio tikslumo jiems bus pasiūlytos dvi grafikos technikos: piešimas tušu ir monotipija.

Projekto dalyviai eksperimentuos kurdami dekoratyvų audinio, skirta grafinį sprendimą labiausiai atitinkančio modelio drabužiui, motyvą. Be to, geriausiai pavykusius elementus perkėlus į šilkografinį tinklą, piešinys taps pramoninio dekoro kliše, kurią dizainerė panaudos dekoruodama audinius.

Tekstilės kūrimo dirbtuves kuruoja dizainerė Lina Jaruševičiūtė. Jau antruosius metus iš eilės „Dizaino manufaktūroje” dalyvaujanti profesionalė, baigusi architektūros ir tekstilės studijas, užsiima vienetinių gaminių kūrimu, daiktų bei interjerų dekoravimu, tekstilės gaminių ir spaudos dizainu, švietėjiška bei leidybine veikla.

Dirbtuvių užsiėmimai vyks dvi dienas iš eilės: spalio 3 d., penktadienį, 18–19.30 val. ir spalio 4 d., šeštadienį, 11–14 val. bei 15–18 val. Dalyvių skaičius – ribotas. Informacija teikiama ir registracija vykdoma mob. tel. (8–618)14506 bei el. p. inga@kkkc.lt iki š. m. spalio 1 d.

„Dizaino manufaktūra” – jau ketvirtuosius metus vykstantis KKKC kūrybinių industrijų projektas, aprėpiantis nemokamų seminarų, ekskursijų į gamybos įmones bei savarankiško kūrybinio darbo ciklą.

Leave a Reply