Virtuali Algirdo Taurinsko retrospektyvinė paroda „Iš dirbtuvių…“

Algirdas Taurinskas (1941–2017) pelnytai buvo tituluojamas gyvuoju tapybos klasiku, jis buvo nepralenkiamas koloristas, potėpių virtuozas, filosofas, mąstytojas ir puikus pedagogas. Tai buvo stiprios, jaunatviškos ir ekspresyvios dvasios menininkas, tęsiantis romantiškosios lietuvių tapybos tradicijas ir gebantis pajūrio gamtos motyvus, Klaipėdos peizažus ir portretus perteikti vis kitaip.

Algirdas Taurinskas. Dangė.  2016, aliejus, drobė, 80x100 cm (nebaigtas).
Algirdas Taurinskas. Dangė.  2016, aliejus, drobė, 80×100 cm (nebaigtas).

Pasak menotyrininkų, paprastuose dailininko siužetuose slypi didžiulė spalvos galia, dermė bei harmonija, vyrauja sodrus, meistriškas tapybinis potėpis, plastiškumas bei įtaiga. Tapytojas buvo spalvos meistras, paveiksle kuriantis aktyvių, skambių spalvų derinius, juos lengvai sulydydamas į raiškią, emocionalią ir iškalbingą spalvinę simfoniją.

A. Taurinskas gimė 1941 m. ir 1948 m. su mama atvyko į Klaipėdą. 1961–1967 m. studijavo Lietuvos valstybiniame dailės institute (dab. Vilniaus dailės akademija) tapybą. 1971 m. grįžo į Klaipėdą visam gyvenimui. Iki 1983 m. mokytojavo Klaipėdos vaikų dailės mokykloje (dab. Adomo Brako dailės mokykla), 1975–1978 m. darbavosi mokyklos direktoriaus pavaduotoju mokymo reikalams. Buvo mokinių mėgstamas ir mylimas, jautrus pedagogas, užkrečiantis savo meile tapybai ir mokėjimu jauniems žmonėms kalbėti apie meną paprastai. Vėliau dailininkas atsidėjo tik kūrybai.

1971 m. A. Taurinskas buvo priimtas į Lietuvos dailininkų sąjungą. Surengė ne vieną dešimtį personalinių parodų Klaipėdoje, Vilniuje ir kituose šalies miestuose. Dalyvavo visose bendrose klaipėdiečių dailininkų parodose Lietuvoje ir užsienyje (Vokietijoje, Latvijoje ir kitur). Ankstyvųjų, XX a. 7–9 dešimtmetį sukurtų tapytojo darbų yra įsigijęs Lietuvos dailės muziejus, jų gausu ne tik privačiose kolekcijose šalyje ir užsienyje, bet ir dažno vyresnės kartos klaipėdiečio namuose.

2021 m. menininkui būtų suėję aštuoniasdešimt metų. Ta proga LDS Klaipėdos skyrius pristato parodą, kuria primena apie žymų Klaipėdos dailės meistrą. Parodą kuruoja menininko dukra Rasa Taurinskaitė (Žiedė).

Virtualus gidas po parodą su menininko dukra:

LDS Klaipėdos skyriaus informacija

Leave a Reply