Virginijaus Viningo tapybos paroda: tęsiama kūno tema

Liepos 7 d., penktadienį, 18 val. galerijoje „si:said” (Daržų g. 18, Klaipėda) atidaroma tapytojo Virginijaus Viningo personalinė paroda.

Naujausioje parodoje V. Viningas tęsia žmogaus kūno temą. Tapybos darbų, piešinių bei etiudų ašis ‒ fizinis žmogaus kūnas. Menininkas nesiekia tiksliai atvaizduoti žmogaus išorę. Pasak menotyrininkės Jurgitos Ludavičienės, menininkui svarbus „<…> kūnas kaip fizinė žmogaus dvasios išraiška”. Boksininko karjerą iškeitęs į kūrėjo, V. Viningas ekspresyviai smūgiuoja dažais. Skirtingų lyčių kūnai regimi kaip instrumentinė vizija, atsiradusi iš darbo proceso ir sąryšio su gamta, bet ne kaip narcisistinė investicija į savo kūną. Senėjimo fiksavimas veide, kūno formų išplatėjimas, grožis ir erotizmas kuria naują santykį su kūnu.

Virginijus Viningas (g. 1960) 1990 m. Vilniaus dailės akademijoje baigė tapybos studijas. Parodose dalyvauja nuo 1993 m. Nuo 1997 m. yra Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos narys. Nuo 2006 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Šiuo metu V. Viningas gyvena ir kuria Klaipėdoje.

Paroda veiks iki rugpjūčio 4 d. Galerija dirba III‒V 16‒18 val.

Leave a Reply