Vilniuje – Rūtos Jusionytės paroda iš Paryžiaus

Lapkričio 13 d., penktadienį, 17 val. galerijoje „Menų tiltas” (Užupio g. 16, Vilnius) atidaroma Paryžiuje gyvenančios menininkės Rūtos Jusionytės skulptūrų ir tapybos paroda „Pora per porą, su pora ir ne tik pora”. Menininkei Paryžiuje lapkričio mėnesį bus įteikta Prancūzijos menų akademijos Georges Coulon premija už geriausią 2015 metų figūrinę skulptūrą.

Ruta_Jusionyte_Raiteliai

Rūta Jusionytė. “Raiteliai”

Rūtos Jusionytės kūryba Lietuvoje dar nėra gerai žinoma. Šiais metais galerija „Menų tiltas” mugėje „Art Vilnius” pirmąkart Lietuvoje pristatė menininkės skulptūras. Prancūzijoje pripažinimą pelniusi menininkė parodoje Vilniuje pristatys naujausią savo kūrybą – bronzines ir terakotos skulptūras bei tapybos darbus.

Dabartinėje Rūtos Jusionytės kūryboje vyraujančios temos – tai merginos ir jaunuolio, vyro ir moters santykis. Tai atsiskleidžia ir išraiškingame parodos pavadinime. Pati autorė parodos temą apibūdina kaip instinktyvų žmogaus troškimą sutikti kitą žmogų, jų buvimą kartu, gyvenimą poroje. Skulptūrinės būtybės jos darbuose perteikia archajišką šeimyniškumą, pasyvų gyvūniškumą. Apie Rūtos Jusionytės kūrybą prancūzų meno istorikas, filosofas Christian Noorbergen rašo: „Rūta drįsta kilniai sutaikyti universalų žmogų ir jo gyvūniškumą. Jos piešiniai yra žmogiškumo salos ir jautrūs pasirodymai. Jos tapyba aprėpia gyvenimą iš arti, gyvybingus susitikimus, kuriuos vainikuoja švelnios išgyventos spalvos.”

Rūta Jusionytė gimė 1978 metais Klaipėdoje. Mokėsi Eduardo Balsio menų gimnazijoje, Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos dizaino katedroje. 2001 metais baigė Vilniaus dailės akademiją ir išvyko į Prancūziją gyventi ir dirbti. Dabar gyvena ir dirba šalia Paryžiaus. Nuo 2003 metų darbus eksponuoja Prancūzijoje, Šveicarijoje, Belgijoje. Lietuvoje jos kūryba pristatoma jau ketvirtą kartą. Menininkė yra surengusi daugiau kaip 30 personalinių parodų, taip pat dalyvavo apie 20 grupinių parodų.

Paroda veiks iki gruodžio 11 d.

Leave a Reply