Kauno bienalė kviečia į nepamirštamą kelionę

Nenumaldomai artėjanti 12-oji Kauno bienalė PO IŠVYKIMO | PRIEŠ ATVYKSTANT, tarsi tolumoje girdimas pūškuojančio traukinio dundėjimas, nuo šių metų birželio 7 d. iki pat rugsėjo 29 d. ragins pasinerti į kelionę. Dvidešimt šešių menininkų iš viso pasaulio kūriniai, tyrinėjimai ir instaliacijos Kauno geležinkelio stotyje, Kauno paveikslų galerijoje ir įvairiose kitose miesto vietose kvies į patirčių pilną vasarą. Žemėlapius galėsite gauti informaciniuose centruose, o jūsų maršrutu pasirūpins profesionalūs gidai.

Kauno_bienale

Kauno geležinkelio stotis – pilna meno

Kiek kitokiai nei įprastai kelionei įtrauks Kauno geležinkelio stotyje ir jos prieigose eksponuojami Kauno bienalės menininkų kūriniai – instaliacijos, video- ir kiti meno darbai. Juos bus galima pamatyti stoties laukiamojoje salėje, prieigose bei būtent šiai parodai pastatytuose vagonuose.

Mykolo Ridnyi, menininko iš Ukrainos, specialiai Kaunui sukurtas darbas patrauks savo masteliu ir istorija. Milžiniškų keraminių vazų instaliacija, įkurdinta greta įėjimo į geležinkelio stoties pastatą, pro mažą akutę leis žvelgti gilyn į Kauno istoriją. Kūriniu „Žiedinis kelias” kultūrų konfrontaciją ir sovietinį laikmetį tyrinėti kvies rusų kilmės menininkė Taus Makhacheva. Ši instaliacija iliustruoja ir kritikuoja ne tik Rusijos siekį rodyti savo galią per ambicingus projektus, bet taip pat atkreipia dėmesį į sudėtingus ir daugiasluoksnius politinius Dagestano ir Rusijos santykius.

Viename iš geležinkelio stoties peronų stovintys keturi krovininiai vagonai taip pat taps meno erdvėmis. Juose veiks naujas lietuvių fotožurnalisto Artūro Morozovo projektas apie sergimas Lietuvos geležinkelių pervažas. Britų menininko Tamu Nkiwane specialiai Kaunui pritaikytas kūrinys „Mėlynas plastikas” kvies tyrinėti skirtingas kultūras per instaliaciją, susidedančią iš kasdieninių objektų. Taip pat vagonuose bus pristatyti menininkų Balint Szombathy bei Aslan Gaisumov videodarbai.

Kauno_bienale_Gintares_Zaltauskaites_nuotr

Gintarės Žaltauskaitės nuotr.

Neįprastos kelionės po Kauną

Lietuvių šiuolaikinio meno kūrėjas Robertas Narkus vienoje iš viešų miesto erdvių planuoja įkurti netradicinę pavėsinę, pagamintą iš Vilniaus oro uosto nusileidimo tako šviesų. Vilniuje gyvenantis ir kuriantis menininkas Andrej Polukord taip pat yra ir galerijos „Uberall” meno vadovas bei direktorius. Kauno bienalės metu jis ne tik pakvies į netradicinę galeriją, įsikūrusią požeminėje perėjoje, tačiau ir pats ves ekskursijas.

Vytauto Didžiojo karo muziejuje veiks tapytojų studija. Apie 15 vietos menininkų, sukviestų slovėnų kilmės menininkės Jasminos Cibic, kurs šiuolaikinės Europos portretą. Naują kūrinį pristatanti J. Cibic savo praktikoje gvildena nacionalinės reprezentacijos, tautinio identiteto kūrimo ir lyties lygybės klausimus mene bei architektūroje. Netikėtą Vytauto Didžiojo karo muziejaus ir Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus sąveiką pratęs jame pristatomas lietuvių menininko Deimanto Narkevičiaus kūrinys „Aplankant Soliarį”.

Viena iš pagrindinių Kauno bienalės parodinių erdvių taps Kauno paveikslų galerija. Čia bus eksponuojami dešimties menininkų darbai, tarp jų – ir specialiai Kaunui naujai sukurtas vokiečių fotografės Johannos Diehl darbas. Kaune menininkė tyrinėjo ir analoginės fotografijos priemonėmis fiksavo mieste esančias paskirtį pakeitusias susibūrimo vietas. Buvusių kino teatrų, sinagogų, bažnyčių ir įvairių kitų miesto dabartį ir praeitį menančių vietų detales ji sujungs bendroje instaliacijoje.

Kauno_bienale1_Gintares_Zaltauskaites_nuotr

Gintarės Žaltauskaitės nuotr.

Pilna veiksmo vasara

12-osios Kauno bienalės PO IŠVYKIMO | PRIEŠ ATVYKSTANT atidarymo savaitgalis birželio 7 – 9 dienomis žada ne tik neįprastą parodos atidarymą, kuris drieksis nuo Kauno geležinkelio stoties iki Kauno paveikslų galerijos, tačiau ir performansus Kauno geležinkelio stotyje, Kauno paveikslų galerijoje, Kauno menininkų namuose, Vytauto Didžiojo karo muziejuje bei ekskursijas bienalės maršrutu. Kartu su Kauno bienale bus pristatyti ir ES „Kūrybiškos Europos” finansuojamo „Stebuklingų kilimų” („Magic Carpets”) projekto menininkių Anos Kovačić iš Kroatijos ir Sonjos Jo iš Serbijos projektai, įsikursiantys Šančiuose, T. Ivanausko Zoologijos muziejuje bei Obelynės parke, Akademijoje. Visą vasarą veiksianti ekspozicija kvies ne tik lankyti kūrinius, tačiau ir dalyvauti edukacinėje programoje bei ekskursijose po parodas su profesionaliais gidais. Kauno bienalės komanda paruošė net kelias skirtingų temų ekskursijas, tad kiekvienas čia ras jį dominantį pasakojimą ar istoriją.

12-oji Kauno bienalė veiks 2019 m. birželio 7 – rugsėjo 29 dienomis, daugiau informacijos: www.bienale.lt.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė. Pagrindis projekto rėmėjas – „Lietuvos geležinkeliai”.

Kauno bienalės informacija

Leave a Reply