Trys Lietuvos dailininkai – parodoje Pekine

Spalio 29 d. Pekino menų rajone 798 įsikūrusioje Xin Dong Chen meno galerijoje buvo atidaryta jungtinė Rytų ir Vidurio Europos šiuolaikinių dailininkų paroda „Déjà vu”.

dailininkai_Kinijoje

Jungtinės Rytų ir Vidurio Europos šiuolaikinių dailininkų parodos „Déjà vu“ rengėjai ir menininkai. Organizatorių archyvo nuotr.

plakatasLietuvai joje atstovauja trys dailininkai: Remigijus Treigys, Žygimantas Augustinas ir Rodion Petrov. Parodoje taip pat pristatyta po keletą menininkų iš Latvijos, Makedonijos ir Kroatijos. Paroda veiks iki 2018 m. vasario 28 d.

Lietuvos ryšiai su šios galerijos savininku ir kuratoriumi Čen Sindongu (Chen Xindong) užsimezgė dar 2016 m., kai Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) vadovas Ignas Kazakevičius dalyvavo Rytų ir Centrinės Europos ir Kinijos Kultūros forume Pekine. 2017 m. vasarą KKKC kvietimu Klaipėdoje buvo surengta šiuolaikinių Kinijos dailininkų paroda „Kas aš? 798 įspūdžiai”. Bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros atašė Kinijoje, atvykusiai dailininkų, kolekcininkų ir kuratorių delegacijai buvo surengtas tiriamasis vizitas, kurio metu svečiai lankėsi dailininkų studijose, susitiko su kelių galerijų vadovais.

Kultūros atašė Kinijoje Agnės Biliūnaitės inf. 

Leave a Reply