„Temoje“ – Vladimiro Mackevičiaus paroda „Con(Temporary) Life“

Neseniai Klaipėdos uoste įsikūrusi nauja šiuolaikinio meno erdvė „TEMA galerija“ kviečia į antrąją parodą – 2021 m. liepos 1 d., ketvirtadienį, 20 val. čia bus atidaryta menininko Vladimiro Mackevičiaus paroda „Con(Temporary) Life“. Tai pirmoji kūrėjo personalinė paroda Klaipėdoje, kurią pristato „TEMA“ meno rezidencija.

Vladimiras Mackevičius. Šlubas pasaulis.
Vladimiras Mackevičius. Šlubas pasaulis.

V. Mackevičius, šiuo metu savo kūryboje daugiausiai dėmesio skiriantis ready-made technikai, gilinasi į žmogaus psichologijos aspektus pokyčių pilname bei kasdien sparčiai besikeičiančiame fone. Parodoje pristatomi kūriniai atspindi vis didėjantį žmogaus kontaktą su „didžiuoju algoritmu“. Kontaktą su skaitmeniniu pasauliu, kuriame nėra jausmų, gyvų, nuoširdžių pokalbių, kvapų ir pan.

Skaitmeninėse plokštumose žmogus nutolsta nuo savęs ir pasidalina į dvi dalis, taip sukurdamas savo „antrąjį, skaitmeninį aš“. Individas, laviruodamas tarp virtualaus ir tikro, pradeda gyventi dvigubus gyvenimus. Atotrūkis tarp dviejų to paties žmogaus „veidų“ apsunkina jo buvimą realybėje: tai tarsi auganti skola tiesai, skola savo laikui, kurio niekas negrąžins.

Vladimiras Mackevičius
Vladimiras Mackevičius

Šiomis dienomis informacijos perdozavimas bei pasirinkimo platybės apsunkina ir taip dažnai pasimetusį žmogų. Projektas „Con(temporary) life“ – apie atskirtį, apie tai, kas šiais laikais yra tikra, apie meilę visa širdimi. Apie laiko vertybę ir pasaulio jutimą gyvai, širdimi, ne per ekraną.

Tarptautinėje meno erdvėje dirbančio menininko iš Vilniaus kūryba prisotinta filosofinių klausimų, dabarties refleksijų bei neretai ciniško, ironiško požiūrio į gyvenimo detales. V. Mackevičius yra surengęs per 20 personalinių parodų Vilniuje, Berlyne, Barselonoje, Kijeve, Maskvoje, Batumyje ir kt. Autoriaus kūrinių yra įsigiję meno muziejai Lietuvoje, Ispanijoje, Maltoje, Norvegijoje, Sakartvele, Rusijoje ir Turkmėnijoje.

V. Mackevičiaus paroda „Con(temporary) life“ veiks liepos 1–14 dienomis.

Galerija „TEMA“ (Naujoji Uosto g. 3, Klaipėda) veikia II–VII 18–22 val.

„TEMA“ meno rezidenciją dalinai finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė, parodą pristato „Lightforms.lt“, „Herkus Kantas“ ir „Klaipėda ID“.

Leave a Reply