Tautodailininko Prano Dužinsko medžio drožinių paroda

2020 m. spalio 20 d. 17.30 val. Klaipėdos etnokultūros centras (Daržų g. 10) kviečia į Prano Dužinsko medžio drožinių parodos atidarymą.

Pranas_Duzinskas_Etnocentro_archyvas1

Prano Dužinsko medžio drožiniai. Etnocentro archyvo nuotr.

Pranas Dužinskas – respublikinio turo „Aukso vainikas” laureatas, nenuilstantis liaudies meistras, perkopęs aštuoniasdešimtmetį ir per pusšimtį metų pašventęs dekoratyvinei ir sakralinei liaudies dailei. Pagrindinė tautodailininko kūrybinė medžiaga – medis, patyrusiose meistro rankose virstantis įspūdingais meno kūriniais. Iš liepos, beržo, drebulės, uosio ar ąžuolo gimsta staliniai ar sieniniai laikrodžiai, dekoratyvinės vazos, lėkštės, kaukės, žvakidės, siužetiniai bareljefai, gaminami ir dekoruojami baldai. P. Dužinsko išdrožinėti bažnytiniai altoriai, ąžuolinės sakralinės skulptūros ir koplytstulpiai puošia gimtuosius Tryškius, įvairius Lietuvos miestelius, vietoves. Vertinami svetur, meistro drožiniai pateko į Norvegijos, Rusijos Amerikos, Kanados, Japonijos bei kitų užsienio kolekcininkų rankas.

Renginyje gali būti fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar medijos priemonėse.

Primename, kad organizatorių patalpose vykstančių renginių metu privaloma laikytis LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų.

Dalyvių skaičius ribotas. Būtina registracija tel. (8 46) 312 113 arba užpildžius registracijos formą shorturl.at/BIUV8.

Leave a Reply