Tado Vosyliaus „T.V. Vol.2: paminklai”: dervoje įkalinta tapatybė

Gruodžio 16 d., penktadienį, 17 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) pristatoma menininko Tado Vosyliaus personalinė paroda „T.V. Vol.2: paminklai”.

Tadas_Vosylius_Objektas

Tadas Vosylius. Objektas

Tarpdisciplininio meno atstovas Tadas Vosylius, išbandantis netradicines medžiagas, darbuose naudojantis garsą, vaizdo įrašus, informacines technologijas, neabejotinai pirmasis Lietuvoje pradėjęs kurti lietos dervos skulptūras, jas pristato ir šioje parodoje. Apie parodą Tadas Vosylius sako: „Tai diskusija pačiam sau su savimi. Ieškojau tų tipažų, kurie mane supa, kurie mane užvaldo.”

Personalinėje parodoje „T.V. Vol.2: paminklai” menininkas eksponuoja paminklus, tačiau kiek kitokius, negu esame įpratę matyti. Tado Vosyliaus paminklai iš tiesų yra, pasak jo paties, tarsi fosilijos – suakmenėjusios, suanglėjusios, sušalusios gyvybės liekanos, jų atspaudai ar veiklos pėdsakai žemės sluoksniuose. Tačiau šios fosilijos, apie kurias kalba menininkas, ne visai atitinka enciklopedijose ir žinynuose įvardijamas. Menininko fosilijos – tai žmonės, jų savybės, tapatybės, bruožų rinkiniai ar elgesio normatyvai, jų tūriniai „atspaudai”, įkalinti dervoje. Žmogų apibrėžiančios savybės, įlietos į „smalines” skulptūras, Tado Vosyliaus parodoje tampa materialiu kūnu.

Šie personažai per asociatyvias formas, per skaisčiai švytinčią dervą – savotišką prabangos mutaciją, ir per paties autoriaus asmenines interpretacijas tarsi atgyja – įgauna tūrį, materiją, bruožus ir tam tikras savybes. Gal jums tinka vienas iš jų? Gal šis objektas kažką primena? O šis – kelia susierzinimą, gailestį ar juoką? Autorius jus provokuoja susitapatinti su esamomis skulptūromis, prieštarauti kontekstui, tačiau neišvengiamai tapti dar viena skulptūra, tęsiančia menininko tyrimo lauką. Tado Vosyliaus objektai ne tik traukia akį, bet ir verčia jūsų protą generuoti naujų prasmių serijas, priskirtinas ir vienam, ir sykiu visiems kūriniams.

Apie autorių

Tadas Vosylius studijavo Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete (VDA KF) skulptūros specialybę. 2005 m. apsigynė menų magistro laipsnį. 2007 m. tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nariu. Nuo 2008 m. dirba VDA KF ir Kauno technologijos universiteto lektoriumi, dėsto kompiuterinę grafiką, video- bei tarpdisciplininius menus. Menininkas yra surengęs personalinių parodų Lietuvoje bei dalyvavęs įvairiose grupinėse parodose Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Ispanijoje, Danijoje, Švedijoje, Čekijoje, Prancūzijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Ukrainoje.

Paroda veiks iki 2017 m. sausio 15 d.
KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val.

Leave a Reply