Sugrįžimai į parodas ’20. Virginijaus Viningo retrospektyva ir jaunųjų kūrėjų debiutas

Baigiantis metams tradiciškai įprasta atsigręžti ir peržvelgti, kas per juos nuveikta, suskaičiuoti visus pasiekimus ir praradimus. Pastarųjų 2020-ieji nepašykštėjo: dėl COVID-19 pandemijos paskelbus pavasario ir rudens / žiemos karantinus, buvo užvertos kultūros įstaigų durys, atšaukti renginiai bei parodos. Koronavirusas pridarė žalos ir Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmų veiklai. Dalis planuotų parodų buvo atšauktos ar perkeltos kitiems metams, kai kurios ekspozicijos buvo įkalintos už Parodų rūmų sienų vienišos laukti žiūrovų, o tas, kurioms pavyko išvengti karantino spąstų, lankytojai galėjo apžiūrėti tik slėpdamiesi po kaukėmis ir laikydamiesi saugaus atstumo.

Virtualus turas po Virginijaus Viningo parodą
Virtualus turas po Virginijaus Viningo parodą

Lietuvos fotomenininkų sąjungos (LFS) Klaipėdos skyrius, įgyvendinantis projektą „Klaipėda 360°“, sukūrė virtualių turų po KKKC Parodų rūmus ciklą, tokiu būdu dokumentuodamas kai kurias parodas ir sudarydamas galimybę bet kuriuo metu pasižvalgyti po parodų rūmų sales.

Pirmajame virtualiame ture užfiksuotos dvi 2020 m. vasario 28-ąją KKKC Parodų rūmuose pristatytos parodos: Virginijaus Viningo retrospektyvinė tapybos paroda „Trys dešimtmečiai“ ir jaunųjų menininkių grupinė paroda „Ar ji ateina?“, kuratorė – Laura Stasiulytė-Gudaitė. Abi parodas, turėjusias veikti mėnesį, uždarė karantinas, todėl jų eksponavimo laikas buvo pratęstas iki gegužės 10 d.

Aplankyti šias parodas virtualiai galite ČIA.

Daugiau apie Virginijaus Viningo retrospektyvinę parodą „Trys dešimtmečiai“ – ČIA ir ČIA.

Daugiau apie parodą „Ar ji ateina?“ – ČIA ir ČIA.

Virtualių turų po KKKC Parodų rūmus projektą įgyvendina Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius, finansuoja Lietuvos kultūros taryba, partneris – Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras.

Leave a Reply