Spaudos kioske Nidoje – vystančių gėlių instaliacija

Balandžio 13 dieną, ketvirtadienį, 18 val. laikinoje VDA Nidos meno kolonijos kuruojamoje projektų erdvėje (Taikos g., Nida) pristatoma Kolonijos rezidento austrų menininko Wolfgango Benderio instaliacija „Viskas”.

Wolfgang_Bender_untitled_MUMOK_Vienna_2015

Wolfgang Bender, be pavadinimo, MUMOK, Viena, 2015

Buvusiame spaudos kioske eksponuojamą instaliaciją padiktavo menininko apmąstymai apie intervencijas viešojoje erdvėje ir skirtingų meno istorijos sluoksnių susidūrimas. Prieš kelerius metus Vienos Modernaus meno muziejuje (MUMOK) Wolfgangas užfiksavo jauną moterį. Už jos nugaros esantis kūrinys su gėlių puokšte tapo ir šios instaliacijos ašimi. Tikrų gėlių puokštė, paguldyta ant stalo, tampa tam tikros ceremonijos dalimi. Puokštė turi sąsajų su meno kūriniu, esančiu Vienoje, bet žiūrovas mato tik Nidoje eksponuojamas gėles.

Wolfgango Benderio kūrinius geriausiai apibūdina palyginimas su daugiasluoksniu storu audiniu. Jo kūryba atspindi menininko pasaulėžiūrą ir yra turtinga nuorodų į šiuolaikinį meną. Instaliacija „Viskas” pristatoma balandžio 13 dieną, Didįjį ketvirtadienį, kuomet katalikiškas pasaulis mini Paskutinės vakarienės dieną, laiką iki Kristaus nukryžiavimo. Praeidami pro instaliaciją praeiviai greičiausiai prisimins ir šią ypatingą progą. Gėlės taip pat tampa visų šių užkoduotų instaliacijos aplinkybių dalimi, kurias galima įspėti matant jau minėtą fotografiją ir lango stiklą su išgraviruotu tekstu bei ypatinga data. Nors kiekviena instaliacijos dalis turi savo prasmę, kartu jos susijungia į vientisą pasakojimą. Kitas instaliacijos dalis (fotografiją ir stiklo kūrinį) galite pamatyti menininko interneto svetainėje (www.wolfgang-bender.com).

Wolfgangas Benderis gyvena ir kuria Vienoje (Austrija). Didelį meninių praktikų stažą menininkas sukaupė dirbdamas su fotografiniais atvaizdais, tyrinėdamas linijas, pėdsakus ir dalyvavimo strategijas bei taip kviesdamas auditoriją tapti svarbia jo kūrybos dalimi. Menininkas dalyvauja tarptautinėse parodose, eksponuojamose Austrijos kultūros forume (ACF) Romoje (Italija) (2017 m. vasaris–kovas), galerijoje „allerArt” Bliudence (Austrija) balandžio 27 dieną atidaroma didelė menininko instaliacija „1.1.R.E.G.A.L.”, taip pat menininkas dalyvaus didžiausio Austrijos transliuotojo ORF rengiamoje parodoje, jo kūrybą bus galima išvysti ir šį lapkritį Brėgenco (Austrija) menininkų namuose.

Instaliacija „Viskas” buvusiame spaudos kioske eksponuojama iki gegužės 7 d. Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos. Projekto globėjas ‒ Andrius Tamaliūnas.

Leave a Reply