„Si:said”: Martos Vosyliūtės „Second hand kultūra Lietuvoje”

2018 m. gegužės 4 d. (penktadienį) 17 val. galerijoje „si:said” (Daržų g. 18, Klaipėda) atidaroma Martos Vosyliūtės paroda „Second hand kultūra Lietuvoje”.

Marta_Vosyliute_elnias

Marta Vosyliūtė, „Nutapytas elnias iššoko ir nubėgo pas Miunhauzeną“

Martos Vosyliūtės naujausia paroda „Second hand” aktualizuoja dėvėtų rūbų kultūrą Lietuvoje. Menininkė cikle „Second hand” į šią Lietuvoje visiškai nepaliestą kultūrą žvelgia su humoru ir ironija, analizuoja ją įvairiais pjūviais ir puikiu pasakojimu. Lietuvą apėmusi dėvėtų rūbų parduotuvių ir komisų plėtra. Rūbų, tekstilės ir perdirbimo sektoriai atlieka svarbų vaidmenį turtinguose ir skurdžiuose pasaulio regionuose. Greitos mados prekeiviai ir labdaros organizacijų parduotuvėlės susipina į vieną grandinę, kuri „įtvirtina” skurdą. Pasak britų mokslininko Andrew Brooks, „tekstilės perdirbimas nėra toks paprastas, tai šiuolaikinė kolonizacija, nevaldoma kapitalizmo ekspansija į visus kraštus, aplinkos teršimas chemikalais, ribotų geriamo vandens išteklių naudojimas, pigios darbo jėgos išnaudojimas arba jos paieškos, „greitos mados” per lėtas keitimas „protinga ilgalaike” mada ir taip toliau”.

Marta Vosyliūtė (g. 1976) ‒ scenografė, tapytoja, kultūros kritikė, piešėja. 1999 m. baigė Vilniaus dailės akademijos scenografijos bakalauro studijas, 2001-aisiais – magistrantūrą, 2006 metais ten pat – meno aspirantūros studijas. Nuo 2000 m. dalyvauja parodose. Gyvena ir dirba Vilniuje.

Parodą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

Paroda veiks iki birželio 1 d. Galerijos darbo laikas III‒V 16‒18 val.

Galerijos „Si:said” informacija

Leave a Reply