Savaitė po Velykų Prano Domšaičio galerijoje: edukacinė programa šeimoms

LNDM Prano Domšaičio galerija (Liepų g. 33, Klaipėda) savaitę tarp Velykų ir Atvelykio šeimas kviečia į edukacinius užsiėmimus ir ekskursiją po Alvydo Lukio parodas „Ne tik šaknys. Pagal tėvo Juozo Lukio Sibire sukauptą archyvą“ ir „Ars Botanica“.

Prano Domšaičio kūrybos ekspozicija. Gintarės Grigėnaitės nuotr.
Prano Domšaičio kūrybos ekspozicija. Gintarės Grigėnaitės nuotr.

Balandžio 12 d. 12 val. edukaciniame užsiėmime „Velykų prasmė“ susipažinsime su Prano Domšaičio kūrybos ekspozicija, menininko kūrybinėmis priemonėmis, religiniais motyvais ir išskirtinumu. Patys išbandysime grafikos techniką  ̶  kartono raižinį. Ant pasirinktos formos figūrų formuosime skirtingus paviršius, tepsime dažus ir, pasitelkę grafikos presą, atsispausime velykinį atviruką.

Balandžio 13 d. 15 val. edukaciniame užsiėmime „Margas vabalas“ vėlgi, apžiūrėję P. Domšaičio kūrybos ekspoziciją, pasinersime į kūrybišką procesą liedami akvarelę ir piešdami tušu. Rodos, gamta jau bunda, tad užsiėmimo dalyviai kurs unikalų vabalą: margins, glamžys popierių ir spalvotus gabalėlius pavers meno kūriniais.

Balandžio 13 ir 14 d. 14 val. ekskursijos su gidu po Alvydo Lukio fotografijų parodas „Ne tik šaknys. Pagal tėvo Juozo Lukio Sibire sukauptą archyvą“ ir „Ars Botanica“.

Pirmojoje parodoje eksponuojamos tėvo ir sūnaus fotografijų vaizdų paralelės. A. Lukys panaudojo savo tėvo J. Lukio (1927–2001) fotonegatyvus, darytus būnant tremtyje Irkutsko srityje, Alzamajuje, ir kelerius metus grįžus į Lietuvą. Taip pat eksponuojamos A. Lukio fotografijos iš serijos „Ars Botanica“. Šią temos dalį inspiravo detalės, atrastos viename iš spalvotų tėvo J. Lukio negatyvų. Tėvo sudaryti šeimyniniai fotografijų albumai jam buvo pirmoji tikra fotografijos mokykla. Sukurti vaizdinius paskatino tėvo nuotraukose įžvelgtas žemdirbiškas santykis su gamta, graži ir natūrali gamtos aplinka bei augalai, tapę svarbiausiu besifotografuojančiųjų fonu ir dekoracija. Augalų stebėjimu paremta estetika autoriui virto daugiau kaip dešimtmetį trunkančiu projektu.

Kita paroda – A. Lukio projektas „Ars Botanica“, pradėtas kurti 2006 m. Pirmosios fotografijos buvo skirtos dailininko Algimanto Švėgždos atminimui. Parodoje kalbama apie termino „natiurmortas“ etimologiją. Laikui bėgant A. Lukys pastebėjo nepaprastai įdomų augalų pasaulį. Anot fotografo, pasidomėjus šiuolaikiniu botanikos mokslu, atsivėrė neįtikėtinos augalų savybės, tokios skirtingos ir kartu panašios į gyvūnų. Daugelis augalų yra empatiški, jiems būdingos ir kitos psichologinės ypatybės, priskiriamos gyvūnams.

Ekskursijos su muziejaus gidu trukmė – 1 val. Pasivaikščiojimas nemokamas. Mokama tik už lankytojo bilietą: moksleiviui – 2,50 Eur, suaugusiajam – 5,00 Eur, šeimai – 6,00 Eur.

Edukacinio užsiėmimo kaina moksleiviui – 3,00 Eur, suaugusiajam – 5,00 Eur; šeimai – 6,00 Eur. Būtina išankstinė registracija: tel. (8 46) 410 421 arba el. paštu domsaicio.edukacija@lndm.lt.

LNDM Prano Domšaičio galerijos informacija

Leave a Reply